PJW Champs Database Search Result  Back To The Database Interface Back To PAJW.org
1964 11 to 14 125 Tony Raneri Hempfield Area 3
1965 11 to 14 125 Jim Clawson Blairsville Area 3
1965 11 to 14 135 Larry Nees Norwin Area 3
1965 11 to 14 145 Jeff Pierce Norwin Area 3
1966 10 and Under 85 Gary Brasco Jeanette Area 3
1966 10 and Under 90 Dave Morgan Norwin Area 3
1966 10 and Under 95 Dave Bosco Latrobe Area 3
1967 11 and Under 65 Vertus Jones I Greensburg Salem Area 3
1967 11 and Under 85 Jeff Butler Greensburg Area 3
1967 12 to 14 140 Steve Joseph Norwin Area 3
1968 11 and Under 85 Jeff Reintgen Latrobe Area 3
1969 11 and Under 95 Dave Casale Greensburg Catholic Area 3
2005 10-n-Under 45 Austin Caldwell Greensburg Salem Area 3
1970 10 and Under 90 Jess Caravaggio Latrobe Area 3
1970 11 to 12 105 Dave Casale Greensburg Catholic Area 3
1970 13 to 14 105 Jeff Reintgen Latrobe Area 3
1971 10 and Under 85 Mark Cole Penn Trafford Area 3
1971 13 to 14 115 Jeff Reintgen Latrobe Area 3
1972 10 and Under 95 Tim Cawoski Latrobe Area 3
1972 13 to 14 150 Mel Maxwell Greensburg Area 3
1972 13 to 14 160 John Kemerer Greensburg Area 3
1973 10 and Under 85 Mike Gaston Blairsville Area 3
1973 11 to 12 95 Dave Chomanics Norwin Area 3
1973 11 to 12 105 Tom Klingensmith Penn Trafford Area 3
1973 11 to 12 175 Bob Burkey Blairsville Area 3
1973 13 to 14 105 Ken Newcomer Southmoreland Area 3
1974 10 and Under 85 Bill Thompson Blairsville Area 3
1974 11 to 12 95 Dennis Fix Norwin Area 3
1975 10 and Under 75 Greg Boytim Mt Pleasant Area 3
1975 10 and Under 125 Mike Kirkling Hempfield Area 3
1975 13 to 14 120 Dave Chomanics Norwin Area 3
1975 13 to 14 130 Tom Klingensmith Penn Trafford Area 3
1976 13 to 14 110 Don Bolby Latrobe Area 3
1976 13 to 14 225 Chris Petraca Derry Area Area 3
1977 11 to 12 175 Mike Kirkling Hempfield Area 3
1977 13 to 14 115 Todd Manley Greensburg Salem Area 3
1977 13 to 14 225 Sam Pilato Mt Pleasant Area 3
1978 10 and Under 100 Tom Cawoski Latrobe Area 3
1978 13 to 14 85 Tom Skovira Southmoreland Area 3
1978 13 to 14 UNL Jeff Faser Blairsville Area 3
1979 11 to 12 75 Joe Yancosky Mount Pleasant Area 3
1979 13 to 14 95 Roger Shirey Latrobe Area 3
1979 13 to 14 170 Todd Cline Blairsville Area 3
1979 13 to 14 UNL Mike Kirkling Hempfield Area 3
1980 10 and UNder UNL Mark Franklin Blairsville Area 3
1980 11 to 12 105 Mitch Joseph Norwin Area 3
1980 13 to 14 130 Pete Picardi Kittanning Area 3
1981 10 and Under 75 Chris Mahkovic Greensburg-Salem Area 3
1981 10 and Under 100 Todd Smith Derry Area Area 3
1981 13 to 14 85 John Harte Greensburg Salem Area 3
1981 13 to 14 140 Andy Kirkland Hempfield Area 3
1982 10 and Under 85 Rob Holmberg Yough Area 3
1982 13 to 14 95 John Harte Greensburg Salem Area 3
1982 13 to 14 120 Derrick Hall Jeannette Area 3
1983 10 and Under 70 Mike Yancosky Mount Pleasant Area 3
1983 11 to 12 130 Todd Smith Derry Area Area 3
1983 13 to 14 110 Bill Domasky Mount Pleasant Area 3
1983 13 to 14 120 Marc Speal Greensburg Salem Area 3
1984 10 and Under 55 Michael Svidron Latrobe Area 3
1984 11 to 12 95 Rob Holmberg Yough Area 3
1984 13 to 14 75 Larry Hohman Penn Trafford Area 3
1984 13 to 14 154 Nich Damico Greensburg-Salem Area 3
1985 11 to 12 90 Mike Yancosky Mount Pleasant Area 3
1985 11 to 12 105 Jim Brasco Jeannette Area 3
1985 13 to 14 110 Rob Holmberg Yough Area 3
1985 13 to 14 180 Todd Smith Derry Area Area 3
1986 10 and Under 60 Aaron Brentzel Penn Trafford Area 3
1986 11 to 12 65 Jeff Kapusta Greensburg Salem Area 3
1986 11 to 12 70 Michael Svidron Latrobe Area 3
1986 11 to 12 120 Gary Barber Southmoreland Area 3
1986 13 to 14 120 Jim Brasco Jeannette Area 3
1986 13 to 14 180 Don Stas Latrobe Area 3
1987 10 and Under 60 Donny Williams Kittanning Area 3
1987 13 to 14 145 Jim Brasco Jeannette Area 3
1988 10 and Under 70 Vertus Jones Greensburg Salem Area 3
1988 10 and Under 80 Kris Smith Greensburg Salem Area 3
1988 11 to 12 60 Michael Ziska Norwin Area 3
1988 11 to 12 65 Donnie Williams Kittanning Area 3
1988 11 to 12 95 Bruce Hainan Greensburg Salem Area 3
1988 11 to 12 100 Jeff Christner Ligonier Valley Area 3
1988 13 to 14 85 Michael Svidron Latrobe Area 3
1988 13 to 14 90 Brian Uliano Norwin Area 3
1988 13 to 14 125 Chris Guarlotti Greensburg Central Catholic Area 3
1988 13 to 14 145 Gary Barber Southmoreland Area 3
1988 13 to 14 180 Brian Ferra Blairsville Area 3
1989 10 and Under 55 Jeremy Bowman Southmoreland Area 3
1989 10 and Under 85 Steve Bucciero Franklin Regional Area 3
1989 11 to 12 75 Vertus Jones Greensburg Salem Area 3
1989 11 to 12 85 Kris Smith Greensburg Salem Area 3
1990 10 and Under 60 Billy Smith Greensburg Salem Area 3
1990 10 and Under 75 George Carter Greensburg Salem Area 3
1990 10 and Under 80 Robbie Waller Mount Pleasant Area 3
1990 11 to 12 85 Vertus Jones Greensburg Salem Area 3
1990 11 to 12 95 Kris Smith Greensburg Salem Area 3
1990 13 to 14 75 Mike Ziska Norwin Area 3
1990 13 to 14 130 Jeff Christner Ligonier Valley Area 3
1990 13 to 14 145 Chris Bugosh Mount Pleasant Area 3
1990 13 to 14 180 Chuckie Adams Derry Area Area 3
1991 10 and Under 50 Rocky Anderson Southmoreland Area 3
1991 10 and Under 55 Greg Jones Greensburg Salem Area 3
1991 10 and Under 60 Harley Anderson Southmoreland Area 3
1991 11 to 12 75 George Carter Greensburg Salem Area 3
1991 11 to 12 90 Robbie Waller Mount Pleasant Area 3
1991 11 to 12 105 Steve Bucciero Franklin Regional Area 3
1991 13 to 14 80 Mike Ziska Norwin Area 3
1991 13 to 14 95 Vertus Jones Greensburg Salem Area 3
1991 13 to 14 125 Jason Lovas Penn Trafford Area 3
1991 13 to 14 145 Bob Gordon Hempfield Area 3
1991 13 to 14 HWT Joe Wiencek Derry Area Area 3
1992 10 and under 55 Rocky Anderson Southmoreland Area 3
1992 10 and Under 60 Gregory Jones Greensburg Salem Area 3
1992 11 to 12 70 Billy Smith Greensburg Salem Area 3
1992 11 to 12 85 George Carter Greensburg Salem Area 3
1992 11 to 12 90 Brian Burrows Hempfield Area 3
1992 11 to 12 100 Robbie Waller Mount Pleasant Area 3
1992 13 to 14 75 Mike Smolka Greensburg Area 3
1992 13 to 14 120 Vertus Jones Greensburg Salem Area 3
1993 10 and Under 60 Rocky Anderson Southmoreland Area 3
1993 10 and Under 65 Mike May Derry Area Area 3
1993 10 and Under 75 Greg Jones Greensburg Salem Area 3
1993 10 and Under 80 Matt Lebe Jeannette Area 3
1993 11 to 12 80 Billy Smith Greensburg Salem Area 3
1993 13 to 14 75 Brian Kubistek Derry Area Area 3
1993 13 to 14 110 Brian Burrows Hempfield Area 3
1993 13 to 14 120 Robbie Waller III Mount Pleasant Area 3
1993 13 to 14 145 Chamie Hooks Kittanning Area 3
1993 13 to 14 155 Steve Bucciero Franklin Regional Area 3
1993 13 to 14 250 Mike Enick Penn Trafford Area 3
1994 10 and Under 75 Nick Kozar Derry Area Area 3
1994 10 and Under 90 Matt Lebe Jeannette Area 3
1994 10 and Under 150 Joe Walton Mount Pleasant Area 3
1994 11 to 12 60 Tony Beal Southmoreland Area 3
1994 11 to 12 65 Rocky Anderson Mt. Pleasant Area 3
1994 11 to 12 80 Greg Jones Greensburg Salem Area 3
1994 13 to 14 105 Jeremy Bowman Southmoreland Area 3
1994 13 to 14 115 George Carter Greensburg Salem Area 3
1994 13 to 14 135 Robbie Waller III Mount Pleasant Area 3
1994 13 to 14 155 Ryan Haile Jeannette Area 3
1995 10 and Under 45 Cody Daugherty Ligonier Valley Area 3
1995 10 and Under 105 Brian Hall Yough Area 3
1995 11 to 12 70 Rocky Anderson Mount Pleasant Area 3
1995 11 to 12 75 Mike May Derry Area Area 3
1995 11 to 12 90 Greg Jones Greensburg Salem Area 3
1995 11 to 12 100 Matt Lebe Jeannette Area 3
1995 11 to 12 105 Michael Simpson Penn Trafford Area 3
1995 13 to 14 90 Harley Anderson Mount Pleasant Area 3
1996 13 to 14 80 Rocky Anderson Mount Pleasant Area 3
1996 13 to 14 90 Mike May Derry Area Area 3
1996 13 to 14 105 Todd Schuchert Norwin Area 3
1996 13 to 14 120 Steve Kaylor Southmoreland Area 3
1996 13 to 14 190 Mike Croyle Norwin Area 3
1997 10 and Under 45 Nico Cortese Franklin Regional Area 3
1997 10 and Under 65 Donald Jones Greensburg Salem Area 3
1997 10 and Under 90 Andrew Haile Greensburg Salem Area 3
1997 10 and Under 105 Thomas Shultz Latrobe Area 3
1997 11 to 12 105 Derrick Hall Jeannette Area 3
1997 11 to 12 140 Brian Hall Yough Area 3
1997 13 to 14 90 Rocky Anderson Mt. Pleasant Area 3
1998 10 and Under 45 Jeremiah Barkac Yough Area 3
1998 10 and Under 50 Nico Cortese Franklin Regional Area 3
1998 10 and Under 75 Josh Serene Kittaning Area 3
1998 13 to 14 155 Matt Lebe Jeannette Area 3
1999 10 and Under 45 Jeremiah Barkac Yough Area 3
1999 10 and Under 50 Nico Cortese Franklin Regional Area 3
1999 10 and Under 55 Ty Vanella Mount Pleasant Area 3
1999 10 and Under 70 Ryan Goodman Greater Latrobe Area 3
1999 11 to 12 70 Matt Dunn Blairsville Area 3
1999 11 to 12 75 Donald Jones Greensburg Salem Area 3
1999 11 to 12 115 Tom Pisarsic Penn Trafford Area 3
1999 11 to 12 140 Tom Shultz Latrobe Area 3
1999 11 to 12 200 Sean Stevenson Jeannette Area 3
1999 13 to 14 80 Lawrence Hall Jeannette Area 3
2000 10 and Under 55 Nico Cortese Franklin Regional Area 3
2000 10 and Under 150 Paul Snyder Mount Pleasant Area 3
2000 11 to 12 85 Donald Jones Greensburg Salem Area 3
2000 11 to 12 140 Jeffrey Marker Mount Pleasant Area 3
2001 11 to 12 60 Nico Cortese Franklin Regional Area 3
2001 11 to 12 65 Ty Vanella Mount Pleasant Area 3
2001 11 to 12 90 Ryan Goodman Greater Latrobe Area 3
2001 13 to 14 105 Donnie Jones Greensburg Salem Area 3
2001 13 to 14 120 Derek Jones Penn-Trafford Area 3
2001 13 to 14 125 Tommy Picarsic Penn-Trafford Area 3
2002 11 to 12 60 Shane Young Penn-Trafford Area 3
2002 11 to 12 65 Nico Cortese Franklin Regional Area 3
2002 13 to 14 170 Jeff Marker Mount Pleasant Area 3
2003 10 and Under 70 Nico Megaludis Franklin Regional Area 3
2003 11 to 12 65 Nathan Pennesi Greater Latrobe Area 3
2003 11 to 12 160 Terance Valore Greensburg Salem Area 3
2003 13 to 14 75 Nico Cortese Franklin Regional Area 3
2003 13 to 14 105 Troy Dolan Derry Area Area 3
2005 10-n-Under 45 Austin Caldwell Greensburg Salem Area 3
2005 10-n-Under 105 Addison Knepshield Kittanning Area 3
2005 13-n-14 117 Jake Kemerer Hempfield Area 3
2006 10 and Under 60 Jason Nolf Kittanning Area 3
2006 10 and Under 65 Tyler Smith Yough Area 3
2006 10 and Under 75 Zack Zavatsky Greater Latrobe Area 3
2006 10 and Under 85 Dominic Scalise Greater Latrobe Area 3
2006 10 and Under 150 Cody Squiric Kittanning Area 3
2006 11 and 12 70 Jimmy Gulibon Derry Area Area 3
2006 13 and 14 87 Travis Shaffer Derry Area Area 3
2005 10-n-Under 60 Jimmy Gulibon Derry Area Area 3
2005 10-n-Under 80 Ben Johnson Franklin Regional Area 3
2005 11-n-12 80 Nico Megaludis Franklin Regional Area 3
2004 13 to 14 77 Nathan Pennesi Greater Latrobe Area 3
2004 13 to 14 82 Nico Cortese Franklin Regional Area 3
2004 13 to 14 132 Matt Moore Blairsville Area 3
2004 13 to 14 147 Joe Fox Franklin Regional Area 3
2005 11-n-12 135 Andrew Farbarik Franklin Regional Area 3
2007 10 and Under 45 Tyler Griffiths Southmoreland Area 3
2007 10 and Under 55 Austin Griffiths Southmoreland Area 3
2007 10 and Under 65 Jason Nolf Kittanning Area 3
2007 10 and Under 70 Michael Kemerer Franklin Regional Area 3
2007 10 and Under 90 Dominic Scalise Greater Latrobe Area 3
2007 11 and 12 75 Solomon Chishko Penn Trafford Area 3
2007 11 and 12 80 Jim Gulibon Derry Area Area 3
2007 11 and 12 100 Ben Johnson Franklin Regional Area 3
2007 13 and 14 97 Nico Megaludis Franklin Regional Area 3
2007 13 and 14 147 Andrew Farbarik Franklin Regional Area 3
2008 10 and Under 105 Drew Doak Blairsville Area 3
2008 11 and 12 70 Sam Krivus Hempfield Area 3
2008 11 and 12 80 Solomon Chishko Penn Trafford Area 3
2008 11 and 12 125 Noah Tarr Blairsville Area 3
2008 13 and 14 92 Jimmy Gulibon Derry Area Area 3
2008 13 and 14 112 Ty Lydic Greater Latrobe Area 3
2008 13 and 14 117 Ben Johnson Franklin Regional Area 3
2009 11 and 12 70 Luke Pletcher Greater Latrobe Area 3
2009 11 and 12 80 Jason Nolf Kittanning Area 3
2009 11 and 12 85 Michael Kemerer Franklin Regional Area 3
2009 11 and 12 100 Dominic Scalise Greater Latrobe Area 3
2009 11 and 12 125 Brett Zanotto Franklin Regional Area 3
2009 13 and 14 92 Solomon Chishko Penn Trafford Area 3
2010 8 and Under 45 Kurt Phipps Norwin Area 3
2010 11 and 12 85 Luke Pletcher Gr Latrobe Area 3
2010 11 and 12 135 Drew Doak Blairsville Area 3
2010 11 and 12 145 Drew Phipps Norwin Area 3
2010 13 and 14 87 Sam Krivus Hempfield Area 3
2010 13 and 14 97 Josh Maruca Franklin Regional Area 3
2010 13 and 14 117 Solomon Chishko Penn Trafford Area 3
2010 13 and 14 132 Heath Coles Norwin Area 3
2010 13 and 14 140 Noah Tarr Blairsville Area 3
2007 13 and 14 112 Travis Shaffer Derry Area 3
2011 13 and 14 87 Austin Griffiths Southmoreland Area 3
2011 13 and 14 92 Luke Pletcher Greater Latrobe Area 3
2011 13 and 14 97 Michael Kemerer Franklin Regional Area 3
2011 13 and 14 102 Sam Krivus Hempfield Area 3
2011 13 and 14 117 Joshua Maruca Franklin Regional Area 3
2011 13 and 14 124 Josh Shields Franklin Regional Area 3
2011 13 and 14 140 Devin Austin Penn Trafford Area 3
2004 10and Under 55 Jimmy Gulibon Derry Area Area 3
2004 10 and Under 105 Addison Knepshield Kittaning Area 3
1996 11 to 12 125 Matt Lebe Jeanette Area 3
2012 9 and 10 120 Colton Nemcheck Derry Area Area 3
2012 11 and 12 95 Robert Patrick Ligonier Valley Area 3
2012 13 and 14 107 Luke Pletcher Latrobe Area 3
2012 13 and 14 112 Cameron Coy Penn Trafford Area 3
2012 13 and 14 167 Drew Phipps Norwin Area 3
2012 8 and UNDER 45 Carter Dibert Franklin Regional Area 3
2013 9 and 10 55 Kurtis Phipps Norwin Area 3
2013 9 and 10 105 Ryan Weinzen Norwin Area 3
2013 13 and 14 124 Cameron Coy Penn Trafford Area 3
2013 13 and 14 252 Hayden Rice Norwin Area 3
2014 8 and Under 60 Symon Sadler Franklin Regional Area 3
2014 8 and Under 110 Jakob Haynes Penn Trafford Area 3
2014 9 and 10 55 Carter Dibert Franklin Regional Area 3
2014 9 and 10 70 Finn Solomon Franklin Regional Area 3
2014 9 and 10 85 Chase Kranitz Norwin Area 3
2014 9 and 10 95 Dayton Pitzer Mt. Pleasant Area 3
2014 11 and 12 90 Jason Baker Derry Area 3
2014 Jr High 77 Gabe Willochell Latrobe Area 3
2014 Jr High 140 Robert Patrick Ligonier Valley Area 3
2015 8 and Under 75 Symon Sadler Franklin Regional Area 3
2015 9 and 10 60 Gabe Golden Latrobe Area 3
2015 11 and 12 95 Ty Linsenbigler Hempfield Area 3
2016 8 and Under 75 Gabe Kubasky Southmoreland Area 3
2016 8 and Under 90 Dylan Pitzer Mt. Pleasant Area 3
2016 11 and 12 125 Dayton Pitzer Mt. Pleasant Area 3
2017 9 and 10 80 Symon Sadler Franklin Regional Area 3
2017 11 and 12 85 Nathan Roth Latrobe Area 3
2017 Jr High 82 Carter Dibert Franklin Regional Area 3
2017 Jr High 252 Isaiah Vance Hempfield Area Area 3