PJW Champs Database Search Result  Back To The Database Interface Back To PAJW.org
1964 11 to 14 65 Butch Johnston Philipsburg Osceola Area 2
1965 11 to 14 155 William Kitt Altoona Area 2
1965 11 to 14 170 Bill Turchetta Altoona Area 2
1966 11 to 14 135 Bill Colpo Richland Area 2
1967 11 and Under 55 Tom Fink Tyrone Area 2
1967 11 and Under 60 Clay Fink Tyrone Area 2
1967 12 to 14 UNL Bob Dixon Philipsburg Osceola Area 2
1968 11 and Under 80 Bob Harwick Olean, New York Area 2
1968 11 and Under 105 Mike Snyder Tyrone Area 2
1968 12 to 14 150 Mark Williams Philipsburg Osceola Area 2
1969 11 and Under 85 Tim Snyder Tyrone Area 2
1969 12 to 14 130 Allen Fisher Bald Eagle Area Area 2
1970 10 and Under 75 Dennis Rexroad Vienna Area 2
1970 11 to 12 115 John Eichenlaub Lock Haven Area 2
1970 11 to 12 135 Greg Williams Philipsburg Osceola Area 2
1970 13 to 14 145 Allen Fisher Bald Eagle Area Area 2
1970 13 to 14 155 Stuart Jackson Huntingdon Area 2
1970 13 to 14 225 Brad Benson Altoona Area 2
1971 10 and Under 120 Larry Cox Lock Haven Area 2
1971 13 to 14 100 Rich Gentsch Altoona Area 2
1971 13 to 14 120 Clay Fink Tyrone Area 2
1971 13 to 14 160 Steve Geise Lock Haven Area 2
1972 10 and Under 125 Dave Moore Tyrone Area 2
1972 11 to 12 100 Bill Bowser Westmont Area 2
1972 13 to 14 110 Larry Guenot Bald Eagle Area Area 2
1973 10 and Under 70 Wade Potter Jersy Shore Area 2
1973 10 and Under 90 John Hawkins Moshannon Valley Area 2
1973 11 to 12 80 Arnie Coleman Lock Haven Area 2
1973 11 to 12 85 Terry Williams Bald Eagle Nittany Area 2
1973 11 to 12 140 Craig Diehl Bedford Area 2
1973 13 to 14 100 Scott Gentsch Altoona Area 2
1973 13 to 14 140 Dave Cox Lock Haven Area 2
1973 13 to 14 150 Terry Fike Altoona Area 2
1973 13 to 14 160 Ron Matse North Star Area 2
1973 13 to 14 170 Dave Roan Bellefonte Area 2
1973 13 to 14 225 Greg Koontz Bedford Area 2
1974 10 and Under 90 Mark Leister Lewistown Area 2
1974 11 to 12 110 Terry Williams Bald Eagle Nittany Area 2
1974 11 to 12 130 Mike Dawson Bellefonte Area 2
1974 13 to 14 70 Joe Heller Chief Logan Area 2
1974 13 to 14 80 Arnie Coleman Lock Haven Area 2
1974 13 to 14 90 Mark Dugan Moshannon Valley Area 2
1974 13 to 14 100 Jim Reeves Lock Haven Area 2
1974 13 to 14 130 Tim Noerr Chief Logan Area 2
1974 13 to 14 170 Troy Benson Altoona Area 2
1975 10 and Under 50 Todd Grimes Kishacoquillas Area 2
1975 10 and Under 85 Jerry Long Tyrone Area 2
1975 11 to 12 80 Richie Powers Lock Haven Area 2
1975 11 to 12 110 John Hawkins Moshannon Valley Area 2
1975 11 to 12 120 Bob Bogus Cambria Heights Area 2
1975 11 to 12 140 Keith Rivers Central Area 2
1975 13 to 14 90 Arnie Coleman Lock Haven Area 2
1975 13 to 14 160 Craig Diehl Bedford Area 2
1975 13 to 14 170 Pat Conner Lock Haven Area 2
1976 11 to 12 65 Earl Snyder Philipsburg Osceola Area 2
1976 11 to 12 105 Jim Baranik Altoona Area 2
1976 11 to 12 130 Mark Leister Lewistown Area 2
1976 13 to 14 105 Brian Meiser Central Area 2
1976 13 to 14 120 Tim Poorman Altoona Area 2
1976 13 to 14 140 Terry Williams Bald Eagle Nittany Area 2
1976 13 to 14 180 Roy Cowfer Tyrone Area 2
1977 10 and Under 65 Mike Lingenfelter Central Area 2
1977 10 and Under 75 Jack Fortney Mount Union Area 2
1977 10 and Under 100 Eric Craig Indiana Area 2
1977 13 to 14 85 John Orr Altoona Area 2
1977 13 to 14 150 John Hawkins Moshannon Valley Area 2
1978 11 to 12 110 Bruce Wallace Tyrone Area 2
1978 13 to 14 170 Doug Elvy Altoona Area 2
1979 11 to 12 85 Jack Fortney Mount Union Area 2
1979 13 to 14 85 Scott Mearkle Everett Area 2
1979 13 to 14 100 Paul Davis Chestnut Ridge Area 2
1979 13 to 14 115 Thad Stewart Mount Union Area 2
1979 13 to 14 160 Pete Swanger Mount Union Area 2
1980 10 and Under 70 Brad Dull Chestnut Ridge Area 2
1980 10 and Under 75 Marc Antonik Westmont Area 2
1980 11 to 12 140 Mike Swank Conemaugh Township Area 2
1980 13 to 14 85 Paul Clark Everett Area 2
1980 13 to 14 125 Todd Purich Westmont Area 2
1981 10 and Under 80 John Howe Lewistown Area 2
1981 10 and Under 95 Sean Callihan Richland Area 2
1981 11 to 12 105 Rich Bair Lewistown Area 2
1981 13 to 14 80 Dan Ferringer Marion Center Area 2
1981 13 to 14 100 Mike Lingenfelter Central Area 2
1981 13 to 14 170 Eric Craig Indiana Area 2
1981 13 to 14 UNL Robert Fleck Westmont Hilltop Area 2
1982 10 and under 80 Brad Holbay Ferndale Area 2
1982 10 and Under 95 Tim Schnarrs Philipsburg Osceola Area 2
1982 11 to 12 90 Mark Ambrose Huntingdon Area 2
1982 11 to 12 100 Charles Alt Ferndale Area 2
1982 11 to 12 120 Roger Phillippi Rockwood Area 2
1982 13 to 14 170 Tom Lannen Tyrone Area 2
1983 10 and Under 55 Matt Beaujon Westmont Area 2
1983 10 and Under 90 Aaron Bulvin Forest Hills Area 2
1983 10 and Under UNL Doug Claycomb Claysburg Area 2
1983 11 to 12 65 Seth Richards Westmont Area 2
1983 11 to 12 90 Casey Koch Bald Eagle Nittany Area 2
1983 11 to 12 110 John Howe Kishacoquillas Area 2
1983 11 to 12 120 Sean Callihan Richland Area 2
1983 13 to 14 90 Joe Stager Richland Area 2
1984 10 and Under 50 Jason Kutz Altoona Area 2
1984 10 and Under 60 Bill Caldwell Altoona Area 2
1984 10 and Under UNL Kevin Banks Mount Union Area 2
1984 11 to 12 60 Matt Beaujon Westmont Area 2
1984 11 to 12 105 Brad Holbay Ferndale Area 2
1984 11 to 12 115 Tim Schnarrs Philipsburg Osceola Area 2
1984 11 to 12 120 Mark Phillippi Rockwood Area 2
1984 13 to 14 110 Jason Shea Huntingdon Area 2
1984 13 to 14 120 Charlie Alt Ferndale Area 2
1985 10 and Under 55 Jason Kutz Altoona Area 2
1985 10 and Under 60 Steve Kaufman Altoona Area 2
1985 10 and Under 65 Jason McMullen Lewistown Area 2
1985 10 and Under 85 Ron Guenot Bald Eagle Area Area 2
1985 11 to 12 65 Troy Walk Tyrone Area 2
1985 11 to 12 70 Matt Beaujon Westmont Area 2
1985 13 to 14 85 Jim Murgas Ferndale Area 2
1985 13 to 14 105 Andy Obrien Tyrone Area 2
1985 13 to 14 120 John Cutshall Huntingdon Area 2
1985 13 to 14 130 Mark Phillippi Rockwood Area 2
1985 13 to 14 165 Sean Callihan Richland Area 2
1986 10 and Under 75 Shane Monahan Altoona Area 2
1986 10 and Under UNL Gino Betta Somerset Area 2
1986 11 to 12 75 Bill Caldwell Moshannon Valley Area 2
1986 11 to 12 100 Jeff Lewis Huntingdon Area 2
1986 11 to 12 110 Aaron Crilly Spring Cove Area 2
1986 11 to 12 UNL Tony Shaw Altoona Area 2
1986 13 to 14 75 Matt Beaujon Westmont Area 2
1986 13 to 14 105 Bryan McMillan Westmont Area 2
1986 13 to 14 145 Brad Holbay Ferndale Area 2
1987 11 to 12 80 Aaron Dugan Moshannon Valley Area 2
1987 11 to 12 105 Ron Guenot Bald Eagle Area Area 2
1987 11 to 12 120 Galen Seymour Hollidaysburg Area 2
1987 13 to 14 85 Matt Beaujon Westmont Area 2
1987 13 to 14 180 Cary Mishler Somerset Area 2
1988 10 and Under UNL Shane Irwin Altoona Area 2
1988 11 to 12 105 Kyle Kane Bedford Area 2
1988 13 to 14 120 Chad Pensiero Somerset Area 2
1989 10 and Under 80 Chamie Hooks Kittaning Area 2
1989 10 and Under 100 Scott Russell Altoona Area 2
1989 10 and Under UNL Andy Hagans Somerset Area 2
1989 11 to 12 115 Shane Irwin Altoona Area 2
1989 11 to 12 UNL Chris Miller Lewistown Area 2
1989 13 to 14 130 Ron Guenot Bald Eagle Area Area 2
1989 13 to 14 154 Galen Seymour Hollidaysburg Area 2
1990 10 and Under 45 Brock Hite Indian Valley Area 2
1990 10 and Under 90 Matt Darr Berlin Area 2
1990 11 to 12 80 Shad Benton Central Area 2
1990 11 to 12 120 Shane Irwin Altoona Area 2
1991 10 and Under 65 Tom Waldron Loyalsock Area 2
1991 10 and Under 95 Andrew Hull Bald Eagle Nittany Area 2
1991 11 to 12 60 Denver Miller Forest Hills Area 2
1991 11 to 12 140 Dustin Gehr Williamsport Area 2
1991 13 to 14 85 Shad Benton Central Area 2
1991 13 to 14 170 Russ Keyser Forest Hills Area 2
1992 11 to 12 75 Tom Waldron Loyalsock Area 2
1992 11 to 12 80 Rusty Bollinger Cambria Heights Area 2
1992 11 to 12 125 Willis Reed Bald Eagle Area Area 2
1992 11 to 12 140 Dave Vasses Central Cambria Area 2
1992 13 to 14 135 Jason Burk Penn Cambria Area 2
1992 13 to 14 155 Ike Crissey Bedford Area 2
1992 13 to 14 190 Scott Latosky Moshannon Valley Area 2
1993 10 and Under 55 Jarrett Musselman Claysburg Kimmel Area 2
1993 11 to 12 85 Tom Waldron Loyalsock Area 2
1993 11 to 12 160 Josh Koontz Bedford Area 2
1993 13 to 14 90 Kyle Szewczyk North Star Area 2
1994 10 and Under 60 Jarrett Musselman Claysburg Kimmel Area 2
1994 10 and Under 65 Nathan Galloway State College Area 2
1994 10 and Under 85 Ryan Crum Juniata Valley Area 2
1994 10 and Under 125 Aaron Ferrance Harmony Area 2
1994 11 to 12 85 Mike Maney Bald Eagle Area Area 2
1994 11 to 12 105 Charlie Brenneman Hollidaysburg Area 2
1994 11 to 12 115 Anthony Andrews Johnstown Area 2
1994 11 to 12 160 Derek Tipton Claysburg Kimmel Area 2
1994 13 to 14 80 Corey Guenot Bald Eagle Area Area 2
1994 13 to 14 90 Tom Waldron Loyalsock Area 2
1994 13 to 14 100 Denver Miller Forest Hills Area 2
1995 10 and Under 50 Jake Strayer Forest Hills Area 2
1995 10 and Under 65 Brandon Guenot Bald Eagle Area Area 2
1995 10 and Under 70 Nathan Galloway State College Area 2
1995 10 and Under 80 Craig Herrold Penns Valley Area 2
1995 11 to 12 65 Jarrett Musselman Claysburg Kimmel Area 2
1995 11 to 12 115 Andrew Shearn Mount Union Area 2
1995 11 to 12 160 Justin Millard Bald Eagle Area Area 2
1995 13 to 14 95 Corey Guenot Bald Eagle Area Area 2
1995 13 to 14 105 Tom Waldron Loyalsock Area 2
1995 13 to 14 110 Anthony Rivera Shikellamy Area 2
1995 13 to 14 115 Eric Frick Hollidaysburg Area 2
1995 13 to 14 125 Anthony Andrews Johnstown Area 2
1995 13 to 14 190 Josh Koontz Bedford Area 2
1996 10 and Under 65 Chris Renninger Blue Mountain Area 2
1996 10 and Under 70 Isaiah Britton Loyalsock Area 2
1996 10 and Under 95 Eddie Scholtz Wissahickon Area 2
1996 11 to 12 115 Nathan Satzer Hyndman Area 2
1996 13 to 14 170 Derek Tipton Claysburg Kimmel Area 2
1997 10 and Under 95 Monty Rockey Bald Eagle Area Area 2
1997 11 to 12 80 Mike Reish Bellefonte Area 2
1997 11 to 12 95 Nathan Galloway State College Area 2
1997 11 to 12 125 Eli Garshnick United Area 2
1998 10 and Under 70 Garrett Scott Juniata Valley Area 2
1998 10 and Under 95 Justin Masorti State College Area 2
1998 11 to 12 95 Matt Lower State College Area 2
1998 13 to 14 100 Brandon Guenot Bald Eagle Area Area 2
1998 13 to 14 115 Nathan Galloway State College Area 2
1998 13 to 14 250 Jack Bassett Forest Hills Area 2
1999 10 and Under 105 Darrick Smith State College Area 2
1999 10 and Under 150 Brian Shaw Hollidaysburg Area 2
1999 11 to 12 80 Garrett Scott Juniata Valley Area 2
1999 11 to 12 160 Philip Bomberger Juniata Area 2
1999 13 to 14 120 Brandon Guenot Bald Eagle Area Area 2
1999 13 to 14 170 Joshua Kirsch Mount Union Area 2
2000 10 and Under 80 Quentin Wright State College Area 2
2000 11 to 12 90 Garrett Scott Juniata Valley Area 2
2000 11 to 12 160 Sean Barndt Bellefonte Area 2
2000 13 to 14 115 Art Moss Forest Hills Area 2
2000 13 to 14 125 Matt Lower State College Area 2
2000 13 to 14 135 Brandon Weyandt Bedford Area 2
2000 13 to 14 170 Philip Bomberger Juniata Area 2
2000 13 to 14 190 Marc Decker State College Area 2
2001 10 and Under 85 Adam Will Indian Valley Area 2
2001 10 and Under 90 Zac Bennett Westmont Area 2
2001 10 and Under 120 Josh Wensel Bellefonte Area 2
2001 11 to 12 85 Quentin Wright State College Area 2
2001 11 to 12 115 Jeremiah Will Indian Valley Area 2
2001 11 to 12 200 Brian Shaw Hollidaysburg Area 2
2001 13 to 14 130 Art Moss Forest Hills Area 2
2002 10 and Under 60 Ronnie Garbinsky Tyrone Area 2
2002 10 and Under 105 Matt Fisher Bellefonte Area 2
2002 11 to 12 90 Quentin Wright State College Area 2
2002 13 to 14 95 Jake Snyder Hyndman Area 2
2002 13 to 14 110 Garrett Scott Juniata Valley Area 2
2002 13 to 14 250 Terry Tate Tyrone Area 2
2003 10 and Under 65 Trevor Kushner Westmont Area 2
2003 10 and Under 90 Zachary Glessner Forest Hills Area 2
2003 11 to 12 105 Zack Bennett Westmont Area 2
2003 13 to 14 80 Nathan Link Penn Cambria Area 2
2003 13 to 14 90 Matt Bonson Lewistown Area 2
2005 10-n-Under 70 Nick Szala Penn Cambria Area 2
2005 13-n-14 147 Zac Bennett Westmont Area 2
2006 11 and 12 75 Ty Dively Claysburg Kimmel Area 2
2006 11 and 12 160 John Rizzo Richland Area 2
2006 13 and 14 97 Trevor Kushner Westmont Hilltop Area 2
2006 13 and 14 132 Andrew Alton Central Mountain Area 2
2005 10-n-Under 120 Tyson Searer Lewistown Area 2
2004 11 to 12 90 Andrew Alton Central Mountain Area 2
2004 11 to 12 145 Matt Fisher Bellefonte Area 2
2004 13 to 14 107 Matt Bonson Lewistown Area 2
2004 13 to 14 112 Quentin Wright Bald Eagle Area Area 2
2007 11 and 12 135 Adam Yarger Penns Valley Area 2
2007 11 and 12 145 Tyson Searer Lewistown Area 2
2007 11 and 12 200 Jacob Krupa Bedford Area 2
2007 13 and 14 77 Evan Link Penn Cambria Area 2
2007 13 and 14 167 Keith Walters Altoona Area 2
2007 13 and 14 252 Colton Wrye Philipsburg-Osceola Area 2
2005 13 and 14 200 Josh Wensel Bellefonte Area 2
2008 10 and Under 75 Noah Stewart Lewistown Area 2
2008 13 and 14 124 RJ Brydon Forest Hills Area 2
2008 13 and 14 252 Shane Morris Central Cambria Area 2
2009 10 and Under 80 Chase Gardner Bellefonte Area 2
2009 10 and Under 105 Brandon Wilson Indian Valley Area 2
2009 11 and 12 145 Jared Beckwith Tyrone Area 2
2009 13 and 14 77 Ryan Easter Bedford Area 2
2009 13 and 14 82 TJ Brandt Altoona Area 2
2009 13 and 14 107 JR Wert Bellefonte Area 2
2009 13 and 14 140 John Blankenship United Area 2
2009 13 and 14 212 Tyson Searer Lewistown Area 2
2010 8 and Under 55 Gage McClenahan Bald Eagle Area Area 2
2010 8 and Under 80 David McElravy Indiana Area 2
2010 9 and 10 65 Gregg Wert Lewistown Area 2
2010 9 and 10 150 Josiah Jones Westmont Hilltop Area 2
2010 11 and 12 100 DJ Hollingshead Altoona Area 2
2010 13 and 14 167 Tyler Dibert Chestnut Ridge Area 2
2007 13 and 14 107 Evan Henderson United Area 2
2011 9 and 10 85 Justin McCoy Chestnut Ridge Area 2
2011 11 and 12 135 Brandon Wilson Indian Valley Area 2
2012 9 and 10 70 Gage McClenahan Bald Eagle Area Area 2
2012 9 and 10 105 David McElravy Indiana Area 2
2012 11 and 12 80 Jared McGill Chestnut Ridge Area 2
2012 11 and 12 85 Gregg Wert Mifflin County Area 2
2012 11 and 12 135 Quentin Milliken Mifflin County Area 2
2012 13 and 14 82 Cole Manley Altoona Area 2
2012 13 and 14 87 Jonathan Gabriel Bedford Area 2
2012 8 and UNDER 70 Hunter WeitoIsh Philipsburg-Osceola Area 2
2013 9 and 10 65 Zack Witmer Bellefonte Area 2
2013 9 and 10 85 Trey Kibe Mifflin County Area 2
2013 11 and 12 80 Gage Mcclenahan Bald Eagle Area Area 2
2013 11 and 12 115 Carnell Andrews Johnstown Area 2
2013 11 and 12 145 Tanner Weaver Keystone Central Area 2
2013 13 and 14 87 Cole Manley Altoona Area 2
2013 13 and 14 147 Jacob Oliver Huntingdon Area 2
2014 8 and Under 70 Cole Plummer Forest Hills Area 2
2014 9 and 10 120 Rylan Bailey Mifflin County Area 2
2014 11 and 12 95 Gage McClenahan Bald Eagle Area Area 2
2014 Jr High 102 Jared McGill Chestnut Ridge Area 2
2014 Jr High 124 Carnell Andrews Johnstown Area 2
2014 Jr High 147 Larry Brown Mo Valley Area 2
2015 8 and Under 60 Bo Bassett Forest Hills Area 2
2015 9 and 10 65 Luke Simcox Central Mountain Area 2
2015 11 and 12 75 Brock McMillen Glendale Area 2
2015 11 and 12 90 Zack Witmer Bellefonte Area 2
2015 11 and 12 145 David Close Bald Eagle Area Area 2
2015 Jr High 157 Austin Barber Johnstown Area 2
2016 8 and Under 110 Jacob Yatsky Forest Hills Area 2
2016 9 and 10 60 Bo Bassett Forest Hills Area 2
2016 9 and 10 80 Zeke Dubler Glendale Area 2
2016 11 and 12 115 Erik Gibson Forest Hills Area 2
2016 Jr High 97 Kaden Cassidy Bedford Area 2
2016 Jr High 132 Gage McClenahan Bald Eagle Area 2
2017 8 and Under 55 Keegan Bassett Forest Hills Area 2
2017 8 and Under 75 Jayden Imler Hope for Hyndman Area 2
2017 9 and 10 65 Bo Bassett Forest Hills Area 2
2017 11 and 12 75 Mason Gibson Forest Hills Area 2
2017 Jr High 102 Matt Sarbo Altoona Area 2
2017 Jr High 107 Brock McMillen Glendale Area 2
2017 Jr High 117 Zack Witmer Our Lady of Victory Area 2
2017 Jr High 132 Trey Kibe Mifflin County Area 2