PJW Champs Database Search Result  Back To The Database Interface Back To PAJW.org
1998 10 and Under 150 Josh Shaffer Bethlehem Area 11
1998 11 to 12 100 Joshua Weitzel Oxford Area 11
1998 13 to 14 130 Rocky Mantella Council Rock Area 11
1999 10 and Under 80 A.J. Detwiler Souderton Area 11
1999 10 and Under 95 Patrick Flynn Quakertown Area 11
1999 11 to 12 60 Philip Greene Wissahickon Area 11
1999 13 to 14 75 Timothy Harner Norristown Area 11
1999 13 to 14 105 Eddie Scholtz Wissahickon Area 11
1999 13 to 14 135 Andrew Donofrio Oxford Area 11
2000 10 and Under 70 Shane Smith Upper Perkiomen Area 11
2000 10 and Under 90 Zachary Kemmerer Spring-Ford Area 11
2000 11 to 12 65 Philip Greene Wissahickon Area 11
2000 11 to 12 75 Matt Moley Spring-Ford Area 11
2001 10 and Under 45 Sean Edmonson Pennsbury Area 11
2001 10 and Under 50 David Irwin Wissahickon Area 11
2001 10 and Under 65 Jordan Oliver Easton Area 11
2001 11 to 12 80 Matt Moley Spring-Ford Area 11
2001 11 to 12 95 Zachary Kemmerer Spring-Ford Area 11
2001 11 to 12 125 Patrick Flynn Quakertown Area 11
2001 13 to 14 80 Lewis Baker North Penn Area 11
2001 13 to 14 85 Josh Oliver Easton Area 11
2001 13 to 14 95 Brett McCurdy North Penn Area 11
2001 13 to 14 110 Clint Collins Upper Merion Area 11
2002 10 and Under 80 Sean Edmondson Pennsbury Area 11
2002 10 and Under 80 Jimmy Sheptock Southern Lehigh Area 11
2002 10 and Under 150 Cole Kerschner Palmerton Area 11
2002 11 to 12 70 Jordan Oliver Easton Area 11
2002 11 to 12 85 Shane Smith Upper Perkiomen Area 11
2002 11 to 12 95 Tim Darling Nazareth Area 11
2002 11 to 12 100 David Ebbott Wissahickon Area 11
2002 11 to 12 105 Zachary Kemmerer Spring-Ford Area 11
2002 13 to 14 100 Seth Ciasulli Easton Area 11
2002 13 to 14 105 Andrew Goldstein Easton Area 11
2003 10 and Under 55 Zachary Horan Nazareth Area 11
2003 10 and Under 60 Sean Edmondson Bristol Township Area 11
2003 10 and Under 105 Mike McMullan Nazareth Area 11
2003 10 and Under 120 Nick Ruggear Oxford Area 11
2003 11 to 12 80 Jordan Oliver Easton Area 11
2003 13 to 14 110 Tim Darling Nazareth Area 11
2003 13 to 14 115 Zachary Kemmerer Spring-Ford Area 11
2003 13 to 14 155 Pat Flynn Quakertown Area 11
2005 10-n-Under 90 Troy Newhard East Penn Area 11
2005 11-n-12 70 Zachary Horan Nazereth Area 11
2005 11-n-12 105 Josh Dziewa Pennsbury Area 11
2005 13-n-14 92 Mark Rappo Council Rock Area 11
2006 10 and Under 50 Scott Parker Penridge Area 11
2006 10 and Under 55 Darian Cruz Whitehall-Coplay Area 11
2006 10 and Under 70 Bryan Jastrzebski Central Bucks Area 11
2006 10 and Under 95 Justin Staudenmayer Colonial Area 11
2006 10 and Under 105 Conner Burns Methacton Area 11
2006 11 and 12 80 Zachary Horan Nazareth Area 11
2006 13 and 14 124 Jimmy Sheptock Northampton Area 11
2006 13 and 14 157 Patrick Leahan Springfield Delco Area 11
2004 10 and Under 65 Zachary Horan Nazareth Area 11
2004 10 and Under 75 Briar Malischewski Quakertown Area 11
2005 10-n-Under 75 Casey Kent Norristown Area 11
2004 11 to 12 70 Pat Owens North Penn Area 11
2004 11 to 12 105 Ryan Kemmerer Upper Perkiomen Area 11
2004 11 to 12 160 Brandon Palik Saucon Valley Area 11
2004 13 to 14 87 Jordan Oliver Easton Area 11
2004 13 to 14 124 Zachary Kemmerer Upper Perkiomen Area 11
2005 13-14 157 Daryl Klotz Bethlehem Area 11
2007 10 and Under 75 Josh Ortman Parkland Area 11
2007 10 and Under 80 Bryan Jastrzebski Central Bucks Area 11
2007 10 and Under 120 Shawn Spiller Marple Newtown Area 11
2007 10 and Under 150 Tyler Callender Council Rock Area 11
2007 11 and 12 65 Darian Cruz Catasauque Area 11
2007 11 and 12 115 Reiley Syrek OJ Roberts Area 11
2007 11 and 12 125 Larry Gordon Norristown Area 11
2007 13 and 14 87 Zachary Horan Nazareth Area 11
2007 13 and 14 117 Mason Popham Unionville Area 11
2007 13 and 14 82 Coltin Fought Benton Area 11
2007 13 and 14 187 Scott Syrek OJ Roberts Area 11
2005 13 and 14 77 Matthew Prestifilippo North Penn Area 11
2008 10 and Under 85 Christian Feliziani Chichester Area 11
2008 11 and 12 160 Luke Kisselback Neshaminy Area 11
2008 13 and 14 77 Evan Botwin Philadelphia Area 11
2008 13 and 14 82 Randy Cruz Bethlehem Area 11
2008 13 and 14 147 John Bolich Upper Moreland Area 11
2008 13 and 14 157 Shane Springer Norristown Area 11
2008 13 and 14 187 Matt Idelson Garnet Valley Area 11
2009 10 and Under 45 Blair Orr Sun Valley Area 11
2009 10 and Under 50 Matt Parker Pennridge Area 11
2009 10 and Under 55 Riley Palmer Council Rock Area 11
2009 10 and Under 60 Dan Moran Northampton Area 11
2009 10 and Under 70 Colin Cronin Upper Darby Area 11
2009 10 and Under 85 Jacob Wasser Palisades Area 11
2009 10 and Under 120 Cordell Cotto Bethlehem Area Area 11
2009 10 and Under 150 Jordan Wood Boyertown Area 11
2009 11 and 12 105 Josh Ortman Parkland Area 11
2009 11 and 12 115 John Grossi Abington Area 11
2009 13 and 14 87 Darian Cruz Bethlehem Catholic Area 11
2009 13 and 14 167 Larry Gordon Norristown Area 11
2010 8 and Under 60 Jayson Zinsmeister Easton Area 11
2010 8 and Under 110 Jameel Coles Philadelphia Area 11
2010 9 and 10 60 Brandon Bach Souderton Area 11
2010 9 and 10 70 Michael Labriola Wilson Area 11
2010 9 and 10 80 Colin Cronin Upper Darby Area 11
2010 9 and 10 85 Sammy DePhillipo Upper Darby Area 11
2010 13 and 14 102 Zeke Moisey Northampton Area 11
2007 13 and 14 82 Coltin Fought Benton Area 11
2011 8 and Under 50 Ryan Crookham Neshaminy Area 11
2011 8 and Under 65 Logan Green Abington Area 11
2011 9 and 10 80 Josh Stillings Pennridge Area 11
2011 11 and 12 65 Riley Palmer Council Rock Area 11
2011 11 and 12 160 Cordell Cotto Bethlehem Area 11
2011 11 and 12 200 Jordan Wood Boyertown Area 11
2011 13 and 14 132 Demetri DOrsaneo Owen J Roberts Area 11
2011 13 and 14 147 John Grossi Abington Area 11
2011 13 and 14 212 Michael Boykin Coatesville Area 11
2012 11 and 12 65 Shane Hanson Neshaminy Area 11
2012 11 and 12 100 Caden Mareno Area 11
2012 11 and 12 125 Greg Dobish East Stroudsburg Area 11
2012 11 and 12 145 Nick Duliakas Owen J Roberts Area 11
2012 13 and 14 187 David Showunmi Pennsbury Area 11
2012 13 and 14 212 Jordan Wood Boyertown Area 11
2012 8 and UNDER 110 Coltin Deery Garnet Valley Area 11
2013 9 and 10 90 Tyler Mousaw Unionville Area 11
2013 9 and 10 150 Coltin Deery Garnet Valley Area 11
2013 11 and 12 90 Sam Sasso Nazareth Area 11
2013 11 and 12 100 Josh Stillings Pennridge Area 11
2013 13 and 14 92 Kordell Rush Pennridge Area 11
2013 13 and 14 102 Colin Cronin Upper Darby Area 11
2013 13 and 14 117 Zack Trampe Council Rock South Area 11
2014 9 and 10 60 Evan Maag Bethlehem Area 11
2014 9 and 10 90 Kellen Mathias Boyertown Area 11
2014 11 and 12 65 Ryan Crookham Neshaminy Area 11
2014 11 and 12 70 Drew Munch East Stroudsburg Area 11
2014 11 and 12 85 Aj Tamburrino Centenial Area 11
2014 11 and 12 145 Nicholas Florschutz Coatesville Area 11
2014 11 and 12 200 Jameel Coles Philadelphia Area 11
2014 Jr High 82 Mike Madara Nazareth Area 11
2014 Jr High 97 Zach Ortman Parkland Area 11
2014 Jr High 117 Sam Sasso Nazareth Area 11
2015 8 and Under 65 Collin Gaj Quakertown Area 11
2015 8 and Under 90 Adam Waters Pottsgrove Area 11
2015 9 and 10 55 Hunter Sloan Central Bucks East Area 11
2015 11 and 12 65 Sean Logue Philadelphia Area 11
2015 Jr High 102 AJ Tamburrino Centenial Area 11
2015 Jr High 212 Jameel Coles Philadelphia Area 11
2016 8 and Under 45 Matt ONeill Philadelphia Area 11
2016 8 and Under 50 Colby Martinelli Pennridge Area 11
2016 8 and Under 55 Joe Bachmann North Penn Area 11
2016 9 and 10 75 Tyler Kasak Central Bucks East Area 11
2016 9 and 10 120 Marco Malerba Quakertown Area 11
2016 11 and 12 70 Sean Logue Philadelphia Area 11
2016 11 and 12 75 Matt Vulakh North Penn Area 11
2016 11 and 12 95 James Geiger Pennridge Area 11
2016 11 and 12 135 Kellen Mathias Boyertown Area 11
2016 11 and 12 200 Coltin Deery Garnet Valley Area 11
2017 8 and Under 45 Fred Bachmann North Penn Area 11
2017 8 and Under 50 Matt Oneill Philadelphia Area 11
2017 8 and Under 65 Joe Bachmann North Penn Area 11
2017 9 and 10 55 Colby Martinelli Pennridge Area 11
2017 9 and 10 60 Anthony Mutarelli Council Rock South Area 11
2017 9 and 10 95 Adam Waters Pottsgrove Area 11
2017 9 and 10 120 Matthew Brosko Marple Newtown Area 11
2017 11 and 12 80 Tyler Kasak Central Bucks East Area 11
2017 11 and 12 100 Jack Wehmeyer Quakertown Area 11
2017 11 and 12 145 Owen Vietmeier Upper Perkiomen Area 11
2017 Jr High 77 Keanu Manuel Downingtown East Area 11