Division: 13-n-14

---------------- Semis ----------------

77 Lbs:

Matthew Prestifilippo, North Penn DEC Clayton Youtz, Central Dauphin,     10-4

Zachary Barrick, Lower Dauphin DEC Nick Rodgers, North Allegheny,     3-0

 

82 Lbs:

Tyler Berger, Burrell DEC Simon Rice, Central Dauphin,     1-0 TB

Joseph Lascari, North Star DEC Eric Hess, Benton,     4-2

 

87 Lbs:

Devin Cook, Bedford DEC Shane Young, Penn Trafford,     2-0

Garth Mahosky, Canton FALL Jordan Powell, Commodore Perry,      2:42

 

92 Lbs:

Mark Rappo, Council Rock DEC Dylan Simmer, Iroquois,     1-0

Zack Zummo, Plum DEC Kenny Stank, Central Dauphin,     6-1

 

97 Lbs:

Jim Resnick, Rose Tree Media DEC Jake Swink, Connellsville,     3-2

Marshall Peppelman, Central Dauphin DEC Austin Williams, Pen Argyl,     8-1

 

102 Lbs:

Garrett Johnston, West Greene DEC Colin Sheridan, Mt Pleasant,     2-1

Josh Kindig, Blue Mountain DEC Jon-Marc Burdick, Smethport,     7-0

 

107 Lbs:

Brock Livorio, Penn Trafford DEC Dylan Alton, Central Mountain,     7-3

Bryce Busler, Cumberland Valley DEC Garret Frey, Shaler,     6-4

 

112 Lbs:

James Fleming, Lakeview FALL Andrew Alton, Central Mountain,      3:45

Dirk Cowburn, Coudersport DEC Tyler Erdman, Line Mountain,     7-0

 

117 Lbs:

Jake Kemerer, Hempfield DEC Dustin Tancredi, Council Rock South,     8-1

Chad Frankhouser, Indian Valley DEC Matthew Cunningham, Pittsburgh,     9-2

 

124 Lbs:

Tony Clark, Kiski Area DEC Bryson Brooke, Warrior Run,     4-0

Chris Stay, Beth Center DEC Zach Kelley, West Alegheny,     1-0 TB

 

132 Lbs:

Randy Abel, Spring Grove FALL Kyle Eisaman, Cam. Springs,      1:04

Robert Robinson, Pittston DEC Colin McConnell, Pennridge,     6-1

 

140 Lbs:

Alex Porter, Connellsville DEC Myers Miller, Ligonier Valley,     4-0

James English, Central York DEC Cash Horne, Conneaut Lake,     4-1

 

147 Lbs:

Matthew Spahr, Bermudian Springs FALL Garrett Morgan, Athens,      3:57

Zac Bennett, Westmont FALL Cody Kysor, Youngsville,      1:14

 

157 Lbs:

Dustin Drake, Mt. Union DEC Nick Shuman, McGuffey,     5-1

Daryl Klotz, Bethlehem DEC Vincent Armetta, Abington Heights,     8-7

 

167 Lbs:

Zack Benzio, Connellsville DEC Dave Grillo, Charleroi,     10-9

Nathan Eachus, Hazelton DEC Ryan Krouse, Richland,     2-1

 

187 Lbs:

Ryan Watson, Burgettstown MAJOR Dan Utchel, Chartiers Valley,     10-2

Joseph McMullen, Easton DEC Kevin Bella, Albert Gallatin,     5-4

 

212 Lbs:

Tyler Cowman, W.V.W. DEC Jim Muraco, West Allegheny,     2-1

Josh Wensel, Bellefonte DEC Terance Valore, Greensburg Salem,     7-2

 

252 Lbs:

Dan Sudsina, Norwin DEC Tim Watson, Bald Eagle Area,     5-2

Sam Brownlee, Mt. Lebanon FALL Jeremiah Karpency, Albert Gallatin,      2:45