Division: 13-n-14

---------------- Consy Finals ----------------

 

Note: Consy Finals are listed (3rd-4th on line 3)   (5th 6th  on line 2) (7th-8th  on line 1)

77 Lbs:

Shane Bambarger, Ft. LeBoeuf MAJOR CJ McClintock, Maplewood,     14-1

Clayton Youtz, Central Dauphin DEC Alex Dunaway, McGuffey,     5-0

AJ Schopp, Tyrone DEC Nick Rodgers, North Allegheny,     OT 2-0

 

82 Lbs:

Zach Hoy, St. Marys DEC Mike McGuire, Upper Saint Clair,     4-0

Eric Hess, Benton MAJOR Dennis Kriczky, Boyertown,     11-0

Simon Rice, Central Dauphin DEC Patrick Myers, Penn Cambria,     6-2

 

87 Lbs:

Anthony Zenetta, Keystone Oaks DEC Devin Miller, Iroquois,     6-3

Shane Young, Penn Trafford DEC Jordan Powell, Commodore Perry,     1-0 TB

Dane Johnson, Valley DEC Zach Carpinello, Northern Cambria,     3-0

 

92 Lbs:

Patrick Wieger, Central Dauphin DEC Brock Waughen, Milton,     4-2

Dylan Simmer, Iroquois DEC Kenny Stank, Central Dauphin,     6-4

Dave Fogle, Forest Hills DEC Nathan Pennesi, Greater Latrobe,     8-1

 

97 Lbs:

Jesse Reilly, Hempfield DEC Dylan Corey, Burrell,     4-0

Jake Swink, Connellsville DEC Danny Karpency, Albert Gallatin,     3-2

Austin Williams, Pen Argyl DEC Timothy Hubbard, Smethport,     4-2

 

102 Lbs:

Ty Kanouff, Jersey Shore DEC Shane Fenningham, Northampton ,     2-1

Colin Sheridan, Mt Pleasant DEC Jon-Marc Burdick, Smethport,     1-0 TB

Gary Pfahler, Chestnut Ridge DEC Joe Waltko, North Allegheny,     6-4

 

107 Lbs:

Zack Sheridan, Mt Pleasant DEC Brian Knapp, Waynesburg,     4-0

Dylan Alton, Central Mountain FOR Garret Frey, Shaler,    

Kyle Bove, Kennett  DEC Mitchell Spencer, Avella,     7-0

 

112 Lbs:

Craig Chelednik, Blairsville DEC Austin Sommer, Northampton,     2-0

Joey Napoli, Cumberland Valley DEC Tyler Erdman, Line Mountain,     3-1

Andrew Alton, Central Mountain DEC Tony Dallago, Central Dauphin,     4-2

 

117 Lbs:

Nick Nichols, Port Allegany DEC Cort Choate, Blue Mountain,     5-4

Dustin Tancredi, Council Rock South MAJOR Sean Lyons, Saegertown,     9-1

Corey Lear, Benton DEC Matthew Cunningham, Pittsburgh,     3-1

 

124 Lbs:

Jamal Lyons, Harborcreek DEC Robby Rick, Corry,     6-4

Zach Kelley, West Alegheny DEC Bryson Brooke, Warrior Run,     3-0

Adam Will, Indian Valley FALL Ryan Kemmerer, Upper Perkiomen,      1:38

 

132 Lbs:

John Meyers, Radnor  DEC Ben Anderson, Titusville,     6-5

Shane Alterio, Bellefonte DEC Kyle Eisaman, Cam. Springs,     8-1

Michael Evans, Cumberland Valley DEC Colin McConnell, Pennridge,     7-2

 

140 Lbs:

Shawn Ferguson, Greenville DEC Frank Bavaro, Trinity,     6-4

Colin Dailey, Easton DEC Myers Miller, Ligonier Valley,     4-0

Cash Horne, Conneaut Lake DEC David Brown, Shaler,     2-0

 

147 Lbs:

Chris Fragapane, Greenville FALL Dominick DeSanto, McDowell,      1:58

Garrett Morgan, Athens DEC Cody Kysor, Youngsville,     5-2

Braden Turner, Southern Lehigh MAJOR Joey Piro, Easton ,     10-0

 

157 Lbs:

Matt Mix, Kane DEC Jeff Dulaney, Albert Gallatin,     2-1

Kurt Brendal, Fox Chapel FALL Nick Shuman, McGuffey,      0:36

Vincent Armetta, Abington Heights DEC Tyler Foreman, Bangor ,     3-1

 

167 Lbs:

Aaron Chamberlain, Northampton  DEC Bobby Mort, Huntingdon,     5-1

Dave Grillo, Charleroi DEC Ryan Krouse, Richland,     2-1

Joseph Kennedy, Delaware Valley DEC Mike Labadie, East Stroudsburg,     5-4

 

187 Lbs:

Phillip Catrucco, Sharpsville DEFAULT Darin Rockwell, Towanda,    

Kevin Bella, Albert Gallatin DEC Dan Vaughn, Hampton,     4-0

Skylar Romig, Indian Valley FALL Dan Utchel, Chartiers Valley,      2:57

 

212 Lbs:

Josh McDannell, Chestnut Ridge MAJOR John Clark, Connellsville,     9-0

Jim Muraco, West Allegheny DEC Jeffrey Pollard, Fairview,     2-0

Terance Valore, Greensburg Salem FALL David Miller, Sharpsville,      1:46

 

252 Lbs:

Eric Minerd, Laurel Highlands DEC Shawn McFadden, Edinboro,     1-0 TB

Jeremiah Karpency, Albert Gallatin DEC Sean Herron, Erie,     6-2

Tim Watson, Bald Eagle Area DEC William Ringer, Reynolds,     3-1

 

Division: 13-n-14

---------------- Finals ----------------

77 Lbs:

Matthew Prestifilippo, North Penn DEC Zachary Barrick, Lower Dauphin,     6-3

 

82 Lbs:

Joseph Lascari, North Star DEC Tyler Berger, Burrell,     2-0

 

87 Lbs:

Garth Mahosky, Canton DEC Devin Cook, Bedford,     3-0

 

92 Lbs:

Mark Rappo, Council Rock DEC Zack Zummo, Plum,     4-2

 

97 Lbs:

Marshall Peppelman, Central Dauphin DEC Jim Resnick, Rose Tree Media,     7-0

 

102 Lbs:

Josh Kindig, Blue Mountain DEC Garrett Johnston, West Greene,     9-2

 

107 Lbs:

Bryce Busler, Cumberland Valley DEC Brock Livorio, Penn Trafford,     5-4

 

112 Lbs:

James Fleming, Lakeview MAJOR Dirk Cowburn, Coudersport,     14-2

 

117 Lbs:

Jake Kemerer, Hempfield DEC Chad Frankhouser, Indian Valley,     6-3

 

124 Lbs:

Tony Clark, Kiski Area TF Chris Stay, Beth Center,      15-0

 

132 Lbs:

Robert Robinson, Pittston DEC Randy Abel, Spring Grove,     4-1

 

140 Lbs:

Alex Porter, Connellsville DEC James English, Central York,     10-4

 

147 Lbs:

Zac Bennett, Westmont TF Matthew Spahr, Bermudian Springs,      16-0

 

157 Lbs:

Daryl Klotz, Bethlehem FALL Dustin Drake, Mt. Union,      1:37

 

167 Lbs:

Zack Benzio, Connellsville DEC Nathan Eachus, Hazelton,     2-1

 

187 Lbs:

Ryan Watson, Burgettstown DEC Joseph McMullen, Easton,     3-2

 

212 Lbs:

Josh Wensel, Bellefonte DEC Tyler Cowman, W.V.W.,     10-6

 

252 Lbs:

Sam Brownlee, Mt. Lebanon DEC Dan Sudsina, Norwin,     2-1