Division: 11-n-12

---------------- Consy Finals ----------------

Note: Consy Finals are listed (3rd-4th on line 3)   (5th 6th  on line 2) (7th-8th  on line 1)

 

65 Lbs:

Mackenzie McGuire, Upper Saint Clair DEC Dereck Enders, Big Spring,     3-2

Chace Small, Greater Latrobe DEC Keith Cornman, Kittanning,     8-2

Dylan DUrso, Reynolds DEC Nathan Giorgio, Central Dauphin,     2-0

 

70 Lbs:

Cory Thomas, Bedford DEC Jake Verheyen, Hanover,     6-0

Sean Edmondson, Truman DEC Geoff Alexander, Fox Chapel,     4-2

Ty Lydic, Greater Latrobe DEC Mason Beckman, Reynolds,     5-0

 

75 Lbs:

Josh Young, Maplewood DEFAULT David Makara, Burrell,    

Luke Lohr, Somerset FALL Adam Matthews, Mercer,      1:26

Frankie Martellotti, Pittsburgh DEC Evan Henderson, United,     6-5 TB

 

80 Lbs:

Eric Nutter, Chartiers Valley DEC D.J. Skraba, Ridgway,     4-0

Zane Yocco, Brandywine DEC Timmy Santry, Upper Moreland,     3-0

Mitchell Port, Bellefonte DEC Matt Cimato, Pennsbury ,     10-3

 

85 Lbs:

Shane Rankin, Corry DEC Derrick Zavatsky, Greater Latrobe,     7-0

Aaron McKinney, West Allegheny DEC Walker Slaughter, Danville,     1-0

Travis McKillop, Burrell DEC Kasey Davis, Meadville,     2-0

 

90 Lbs:

Noah Kail, Greater Latrobe FALL Zachary Strictland, Muncy,      3:48

Brandon Pesarchick, Shamokin DEC Tyler Gargano, Hickory,     7-0

Lorenzo Thomas, Chartiers Valley DEC William Mourar, Exeter,     7-0

 

95 Lbs:

Colton Spade, Lewistown DEC Jared Magon, Avella,     3-1

Kody Getkin, Danville DEC James Stockhausen, Erie,     4-3

Robert Henderson, United DEC Mark Uliano, Hazelton,     2-1

 

100 Lbs:

John Michael, Staudenmayer Colonial  DEC Jordan Jefferson, Johnstown,     3-0

Perry Hills, Plum DEC Nick Burns, Norristown ,     5-1

Luke Etter, Big Spring MAJOR Adam Greenman, Port Allegany,     8-0

 

105 Lbs:

Dan Dreibelbis, Bellefonte DEC Jordan McKnight, Connellsville,     4-0

Jayshon Wilson, Carlisle DEC Zach Maust, Bedford,     4-0

Alexander Stanton, Blue Ridge DEC Mark Havers, Smethport,     6-2

 

115 Lbs:

Zach Glessner, Forest Hills DEC Ryan Burnheimer, Ferndale,     5-0

CJ Burns, Norristown TF Easton Renwick, Punxsutawney,      2:46 15-0

Nicholas Sofranko, Derry Area FALL Cory Myers, Plum,      0:52

 

125 Lbs:

Tyler McCauley, Elk Lake DEC Tate Moore-Jacobs, Cedar Cliff,     4-3

Antonio Giorgio, Warwick DEC Nick Ruggear, Oxford,     4-2

Connor Bukor, Upper Saint Clair DEC Bobby Sumner, Bentworth,     OT 4-2

 

135 Lbs:

Kyle McWreath, Trinity DEC Zachary Heffner, Boyertown,     10-7

Scott Syrek, Owen J Roberts DEC Jake Novak, Lakeview,     6-0

Kyle Flohr, Fairfield MAJOR Nathan Carl, Avella,     13-2

 

145 Lbs:

Tim Gamber, Lower Dauphin DEC Brian Beattie, Burrell,     9-5

Cameron Christopher, Sharpsville DEC Corey Garry, Fort Cherry,     5-3

Dennis Diodati, Conneaut Lake DEC Jake Szoszorek, Iroquois,     5-4

 

160 Lbs:

Clifford Hill, Clearfield DEC Harvey Cole, Gateway,     10-9

Dan Fultz, Juniata DEC Luke Lantzy, United,     5-0

Daniel Laird, South Western DEC Jacob Eastman, Elk Lake,     8-7

 

200 Lbs:

Nicholas Stewart, Central Dauphin DEC Kevin Thompson, Meadville,     8-6

Jake Linn, Charleroi DEC Cody Sorenson, Ft. LeBoeuf,     4-0

Bengamin Ancheff, Williams Valley DEC Tyler Perkins, Jefferson Morgan,     3-1

 

Division: 11-n-12

---------------- Finals ----------------

65 Lbs:

Nick Roberts, Shade DEC Evan Link, Penn Cambria,     4-3

 

70 Lbs:

Zach Horan, Nazereth  DEC Mike Rhone, Benton,     6-4

 

75 Lbs:

Luke Frey, Montoursville DEC Travis Shaffer, Derry Area,     6-4

 

80 Lbs:

Nico Megaludis, Franklin Regional DEC Trever Kushner, Westmont,     6-2

 

85 Lbs:

Jordan Rich, Central Mountain FALL Joe Spisak, Boiling Springs,      1:12

 

90 Lbs:

Drae Johnson, Valley DEC Drew Rebling, South Western,     6-5

 

95 Lbs:

Kenny Courts, Central Dauphin MAJOR Cole Baxter, Butler,     12-3

 

100 Lbs:

Matt Hundenski, Hopewell DEC Tyler Hoover, Dallastown,     2-0

 

105 Lbs:

Josh Dziewa, Pennsbury DEC Joseph Marino, Garnet Valley ,     7-3

 

115 Lbs:

Sam Guidi, Fort Cherry TF Jared Kay, Hazelton,      15-0

 

125 Lbs:

Troy Reaghard, West Allegheny DEC Jermaine Easter, Erie,     4-3

 

135 Lbs:

Andrew Farbarik, Franklin Regional DEC Michael McMullan, Easton ,     7-4

 

145 Lbs:

Daniel Thomas, Upper Adams DEC Keith Walters, Altoona,     3-0

 

160 Lbs:

Dillon Scarcinella, Greenville FALL Adam Lazenga, Bethel Park,      0:59

 

200 Lbs:

Evan Craig, Abington Heights FALL Jared Merritt, Northwestern,      1:13