Division: 13-n-14

---------------- Cons Rd 5 ----------------

77 Lbs:

Nick Rodgers, North Allegheny DEC Alex Dunaway, McGuffey,     3-2

AJ Schopp, Tyrone DEC Clayton Youtz, Central Dauphin,     2-1

 

82 Lbs:

Patrick Myers, Penn Cambria DEC Eric Hess, Benton,     5-3

Simon Rice, Central Dauphin DEC Dennis Kriczky, Boyertown,     7-2

 

87 Lbs:

Zach Carpinello, Northern Cambria DEC Jordan Powell, Commodore Perry,     3-1

Dane Johnson, Valley DEC Shane Young, Penn Trafford,     3-0

 

92 Lbs:

Nathan Pennesi, Greater Latrobe DEC Kenny Stank, Central Dauphin,     7-0

Dave Fogle, Forest Hills DEC Dylan Simmer, Iroquois,     3-0

 

97 Lbs:

Austin Williams, Pen Argyl DEC Danny Karpency, Albert Gallatin,     2-1 TB

Timothy Hubbard, Smethport DEC Jake Swink, Connellsville,     5-0

 

102 Lbs:

Joe Waltko, North Allegheny DEC Jon-Marc Burdick, Smethport,     6-1

Gary Pfahler, Chestnut Ridge MAJOR Colin Sheridan, Mt Pleasant,     12-1

 

107 Lbs:

Mitchell Spencer, Avella FOR Garret Frey, Shaler,    

Kyle Bove, Kennett  DEC Dylan Alton, Central Mountain,     4-2

 

112 Lbs:

Tony Dallago, Central Dauphin DEC Tyler Erdman, Line Mountain,     8-1

Andrew Alton, Central Mountain DEC Joey Napoli, Cumberland Valley,     7-4

 

117 Lbs:

Matthew Cunningham, Pittsburgh DEC Sean Lyons, Saegertown,     6-4

Corey Lear, Benton DEC Dustin Tancredi, Council Rock South,     8-1

 

124 Lbs:

Ryan Kemmerer, Upper Perkiomen DEC Zach Kelley, West Alegheny,     2-1

Adam Will, Indian Valley DEC Bryson Brooke, Warrior Run,     2-1

 

132 Lbs:

Colin McConnell, Pennridge FALL Shane Alterio, Bellefonte,      2:46

Michael Evans, Cumberland Valley DEC Kyle Eisaman, Cam. Springs,     5-0

 

140 Lbs:

Cash Horne, Conneaut Lake FALL Colin Dailey, Easton,      2:11

David Brown, Shaler DEC Myers Miller, Ligonier Valley,     6-0

 

147 Lbs:

Joey Piro, Easton  FALL Cody Kysor, Youngsville,      1:25

Braden Turner, Southern Lehigh DEC Garrett Morgan, Athens,     3-1

 

157 Lbs:

Vincent Armetta, Abington Heights TF Kurt Brendal, Fox Chapel,      3rd 15-0

Tyler Foreman, Bangor  TF Nick Shuman, McGuffey,      3rd 15-0

 

167 Lbs:

Joseph Kennedy, Delaware Valley DEC Ryan Krouse, Richland,     5-3

Mike Labadie, East Stroudsburg DEC Dave Grillo, Charleroi,     10-9

 

187 Lbs:

Skylar Romig, Indian Valley DEC Kevin Bella, Albert Gallatin,     4-3

Dan Utchel, Chartiers Valley DEC Dan Vaughn, Hampton,     3-0

 

212 Lbs:

Terance Valore, Greensburg Salem FALL Jeffrey Pollard, Fairview,      0:17

David Miller, Sharpsville DEC Jim Muraco, West Allegheny,     3-1

 

252 Lbs:

William Ringer, Reynolds DEC Jeremiah Karpency, Albert Gallatin,     3-1

Sean Herron, Erie FALL Tim Watson, Bald Eagle Area,      0:20