Division: 10-n-Under

---------------- Cons Rd 2 ----------------

45 Lbs:

Ricky Cavallo, Greater Latrobe TF Brian Earlston, Danville, 15-0 3:07

Tyler Kenney, Uniontown DEC Kevin Caruso, Pennsbury , 4-0

Zachery LeBarron, Northeastern MAJOR Cody C. Trybus, Penn Cambria, 14-2

Ryan Yocum, Trinity DEC Kyle K. Trybus, Penn Cambria, 2-1

50 Lbs:

Chris Thompson, P-O TF Justin Hilbrich, Our Lady Peace, 16-0 3:00

Jon-Raymond Harperez, Hempfield DEC Jeremy Vopava, Hazelton, 8-2

Kenneth Stoll, Edinboro MAJOR Aston White, Owen J Roberts, 9-0

Travis Sonson, Hopewell DEC Jared Brooks, Elk Lake, 6-5

55 Lbs:

T.J. Mullins, Connellsville DEC Ryan Easter, Bedford, 6-5

Michael Kemerer, Franklin Regional DEC Jason Miller, Jefferson Morgan, 2-0

Jeffrey Held, Ferndale DEC Trey Balasco, Council Rock , 1-0

Jamie Scarantino, Pittston DEC Jonas Reaugh, Jamestown, 4-2

60 Lbs:

Jesse Rodgers, North Allegheny DEC Zak Dennis, Maplewood, 1-0

Joshua DiSanto, Pennsbury MAJOR Garrett Brown, DuBois, 9-0

Solomon Chishko, Penn Trafford DEC Thomas Hendry, West Scranton, 2-1

Corey Keener, Northern Lebanon DEC Michael Heasley, Canon McMillan, 6-0

65 Lbs:

Ossie Bowers, Edinboro DEC Leroy Harman, Williamsport, 5-4

Michael Springer, Norristown DEC T.J. Brandt, Altoona, 1-0 OT TIEBREAKER

Shawn Spearman, Erie MAJOR Garrett Peppelman, Central Dauphin, 9-0

Colin Landowski, Kiski Area FALL James Dodson, Claysburg, 3:22

70 Lbs:

Michael Racciato, Pen Argyl DEC Matthew Hammerstone, Crestwood, 9-2

Jason Stephen, East Penn DEC Matthew Reese, Wellsboro, 3-1

Emmanuel Markantone, Franklin Regional DEC Tim Wheeling, Edinboro, 4-2

Tanner Sutton, Chartiers Houston DEC Evan Haines, Mt Pleasant, 9-4

75 Lbs:

Gregory Gaus, North Allegheny DEC Brandon Puckly, Ft. LeBoeuf, 4-2

Dylan Zimmerman, Brookville DEC Zachary OBrien, PA Virtual Charter, 9-4

Joe Hibbler, Wattsburg DEC Tyler Manion, South Fayette, 8-4

Eric Morris, Mechanicsburg MAJOR Zach Armstrong, Saegertown, 13-2

80 Lbs:

Kyle Caggiano, Ridgway FALL Tyler Lieberum, Upper Adams, 2:35

Benny Rager, Central Cambria DEC Xavier Ross, Sharon, 6-1

Kirk Zelich, Shaler DEC Brooks Morrison, Dallastown, 2-0

Thomas Biesadesky, Hazelton FALL Dillon Gavlock, Central Mountain, :19

85 Lbs:

Seth Spack, Punxsutawney FALL Joseph DePhillipo, Upper Darby , 1:15

Justin Staudenmayer, Colonial DEC Neil Yoder, North Star, 3-0

John O Korn, Huntington MAJOR Trey Maher, Franklin, 16-5

Adam Geiger, Northern DEC Jeff Thompson, P-O, 4-2

90 Lbs:

Tyler Landfried, Greenville DEC Logan Cook, Mo-Valley, 4-2

Jon Baer, Somerset MAJOR Dalton Sauder, Clark Summit, 12-3

Clay Durham, East Pennsboro DEC Jimmy Keys, West Mifflin, 10-4

Hunter Proctor, Youngsville FALL Steve Hess, South Allegheny, 2:39

95 Lbs:

Brandon Sherman, Conneaut Lake DEC Cody Wiercioch, Charleroi, 13-10

Dakota Datz, Southmoreland DEC Ryan Mayfield, Carmichaels, 4-0

Chad Spiegle, West Branch FALL Harold Price, Grove City, 2:55

Conner Burns, Methacton MAJOR Dylan Miles, Iroquois, 14-4

105 Lbs:

Danny Hockensmith, Big Spring FALL Will Ostermeyer, Baldwin, 1:49

Larry Gordon, Norristown MAJOR Luke Wilson, Oswayo Valley, 9-0

Zeke Stroupe, Freedom DEC Jacob Hegemann, Portage, 6-5

Cameron Cyphert, Cochranton MAJOR James Stodart, Mo-Valley, 14-0

120 Lbs:

Ryan Longenberger, Bloomsburg FALL Cody Fink, Yough, FAL 2:57

Jesse James, South Allegheny DEC Nate Carlin, Erie, 7-0

Joe Hines, Hickory DEC Tyler Martin, Mo-Valley, 13-10 *

Robert Devey, West Mifflin FALL Grant Garbutt, Treddyfrin , 2:13

150 Lbs:

Taylor Fink, Plum FALL Nathan Murphy, Western Wayne, 1:38

Codie Dikun, Jefferson Morgan DEC Adam Chorba, Lake Lehman, 2-0

Mark Dami, Canon McMillan DEC Ray Berry, Cameron County, 4-1

Tyler Tarr, Reynolds FALL Sam LaPorte, Phoenixville , :53

Division: 11-n-12

---------------- Cons Rd 2 ----------------

65 Lbs:

Chris Dinnien, Hatboro-Horsham MAJOR Coltin Fought, Benton, 8-0

Mackenzie McGuire, Upper Saint Clair DEC Dylan Dennis, Maplewood, 3-1

Nathan Giorgio, Central Dauphin DEC Kyle Taylor, Palisades , 7-2

Dereck Enders, Big Spring FALL B.J. Heinrich, Conemaugh Twp., 2:52

70 Lbs:

Cory Thomas, Bedford MAJOR Derrick Evanovich, Peters Township, 8-0

Geoff Alexander, Fox Chapel DEC Jessie Wolfe, Johnsonburg, 6-0

Tanner Hough, Westmont DEC Austin Gillihan, Corry, 4-2

Ty Lydic, Greater Latrobe FALL Sean Byham, Saegertown, 0:27

75 Lbs:

Josh Young, Maplewood MAJOR Mike Ardeno, Trinity, 11-1

Steve Spearman, Erie DEC Timothy Hile, Mercer, 7-0

Trey Easter, Bedford DEC Seth Ehlo, Central Bucks , 2-1

Frank Stocker, Nazereth DEC Derek Brothers, Curwensville, 6-1

80 Lbs:

Eric Nutter, Chartiers Valley DEC Ryan Johnson, Iroquois, 4-2

Clint Rarick, Blue Mountain DEC Brian Watkins, Southern Columbia, 4-2

Christorher Jablonski, Shaler DEC Ian Chiesa, Erie, 2-0

Nicholas Catalano, Canon McMillan DEC Zack McGinnis, Waynesburg, 5-1

85 Lbs:

Kody Young, Punxsutawney DEC Anthony Tarlecky, Bloomsburg, 5-2

Jordan Toledo, Pleasant Valley DEC Dave Demor, South Side Beaver, 4-3

Cole Claar, Claysburg DEC Chase Wenger, Chambersburg, 6-0

Shane Springer, Norristown DEC Caleb Porter, Yough, 7-3

90 Lbs:

Tyler Parsons, Erie DEC Zach Smith, Bradford, 4-2

Corey Aungst, Claysburg FALL Michael Sullivan, Souderton , 0:34

Tim Clark, Saegertown MAJOR Nicholas Bergamasco, Penn Trafford, 11-0

Noah Kail, Greater Latrobe DEC RJ Brydon, Forest Hills, 3-1

95 Lbs:

Colton Spade, Lewistown DEC Wesley Phipps, Grove City, 3-2

Colin Hedash, Northern Lehigh DEC Preston Mahoney, Johnsonburg, 6-3

Robert Henderson, United FALL Adam Armstrong, Saegertown, 1:28

Jared Magon, Avella DEC Nick Bonaccorsi, Bethel Park, 3-2

100 Lbs:

Matt Schiemer, Commodore Perry DEC Chad Hoffman, Hazelton, 1-0

Luke Etter, Big Spring DEC Lonnie Durst, Connellsville, 2-1

Scott Nolan, Portage DEC Brian Brill, Wellsboro, 4-1

Markel Keys, Erie MAJOR Michael Innes, Chartiers Houston, 10-2

105 Lbs:

Jordan McKnight, Connellsville DEC Derek Danver, Clearfield, 3-2

Tyler Hain, Warrior Run DEC Colynn Cook, Franklin Regional, 4-0

Derec Sauve, Susquenita MAJOR Mike Kazalas, Keystone Oaks, 12-2

Brandon Collins, Commodore Perry DEC Nash Walters, Corry, 6-0

115 Lbs:

Amanuail Bosko, Warren DEC Andrew Klotz, Bethlehem , 5-2

Zach Glessner, Forest Hills DEC Michael Pollard, Corry, 6-2

Ryan Burnheimer, Ferndale DEC Dan Bennett, Hempfield, 2-0

Dustin Dombrowski, Brookville DEC Charlie Murray, Reynolds, 7-5

125 Lbs:

Bobby Sumner, Bentworth DEC Ryan Austin, Penn Trafford, 7-0

Travis Chesla, Towanda FALL Levi Merschant, Uniontown, 1:57

Patrick Goheen, Redbank Valley DEC Jordan Elchynski, North East, 11-6

Jacob Burnside, Titusville DEC Hunter Bardo, Cameron County, 4-2

135 Lbs:

Nick Weaver, Greenville MAJOR Justin Williams, Carlynton, 11-2

Kyle McWreath, Trinity DEC Alec Gluvna, Corry, 2-0

Scott Syrek, Owen J Roberts MAJOR Sean Andrews, Williamsport, 8-0

Zachary Heffner, Boyertown MAJOR Jacob Shields, Brookville, 12-0

145 Lbs:

Zayne Jenkinson, Johnstown FALL Nick Maiale, Upper Darby , 1:32

Brian Beattie, Burrell FALL Cody Miller, Marion Center, 1:42

Tim Gamber, Lower Dauphin TF Matt Grill, Norristown, 3rd 15-0

Zack Fike, Connellsville DEC Heath Hicks, Loyalsock, 7-1

160 Lbs:

Morgan Craig, Clark Summit FALL Cody McCullough, Hopewell, 1:21

Tyler Bell, West Branch BYE

Luke Lantzy, United FALL Nathan Jackson, Avella, 1:26

Clifford Hill, Clearfield FALL Nick Fronk, Corry, 2:21

200 Lbs:

Brandon Clark, Methacton FALL Spencer Thompson, Butler, 0:53

Colton Wrye, P-O DEC Andre Buck, Clearfield, 6-0

William Wallace, Palisades DEC Todd Bigley, Port Allegany, 7-0

Bengamin Ancheff, Williams Valley DEC Caleb Baker, Conneaut Lake, OT 6-4

Division: 13-n-14

---------------- Cons Rd 2 ----------------

77 Lbs:

Adam Weinell, Blairsville DEC Quinton ORourke, Johnsonburg, 4-0

Alex Dunaway, McGuffey MAJOR Duane Burrows, Meadville, 9-0

Chris Mongelluzzo, Hempfield MAJOR Mike Volciak, Hazelton, 8-0

AJ Schopp, Tyrone FALL Ryan Johnson, Berwick, 0:33

82 Lbs:

Zach Hoy, St. Marys MAJOR Dane Kline, Central Mountain, 10-0

Patrick Myers, Penn Cambria DEC Greg Flamisch, Nazareth, 7-2

Garet Pisani, Ridgway DEC Nathan Gohn, Ambridge, 7-2

Nick Slack, Easton FALL Kevin McCafferty, Norwin, 1:23

87 Lbs:

Zach Carpinello, Northern Cambria DEC Derek Goodwin, Hamburg, 4-0

Devin Miller, Iroquois MAJOR Garrett Conrad, East Pennsboro, 12-1

Dane Johnson, Valley DEC Ian Grecco, Brockway, 3-0

Anthony Zenetta, Keystone Oaks DEC Kilian Hiner, Erie, 5-3

92 Lbs:

Sam Sherlock, West Mifflin DEC Cody Kelly, Reynolds, 4-3

Nathan Pennesi, Greater Latrobe MAJOR Luke Taylor, Reynolds, 9-1

Ronnie Schram, Canon McMillan DEC Derek Leiby, Troy, 7-3

Ethan Saylor, Connellsville DEC Logan Kellogg, Oswayo Valley, 4-2

97 Lbs:

Danny Karpency, Albert Gallatin DEC Jake McMurtrie, Bradford, 5-0

Jesse Reilly, Hempfield DEC Cory Bonura, Plum, 3-2

Rocco Wellek, Erie DEC Tyler Rauenzahn, Blue Mountain, 3-1

Patrick Connah, Central Cambria DEC Colton Eyer, Bloomsburg, 7-0

102 Lbs:

William McNeLis, Hazelton DEC Eric Kemp, Derry Area, 7-4

Cody Northcott, Cochranton MAJOR Matthew Colian, Penn Cambria, 10-1

Ty Kanouff, Jersey Shore DEC Colton Hitlan, Connellsville, 5-1

Sammy Fuchs, Reynolds MAJOR Joey Mazzi, Upper Merion, 8-0

107 Lbs:

Mitchell Spencer, Avella FALL Ross Myers, Blue Mountain, 4:25

Brian Knapp, Waynesburg DEC Coty Burnett, Greenville, 3-0

Rain Garletts, Connellsville DEC Tyler Bedelyon, Indian Valley, 2-0

Kyle Bove, Kennett MAJOR Kaine Kulka, Reynolds, 8-0

112 Lbs:

Anthony Bonaccorsi, Bethal Park DEC Matt Headlee, Waynesburg, 7-1

Sam Kuhn, Harborcreek DEC Andrew Mariani, Rose Tree Media, 5-2

David Ivashchenko, South Park DEC Christian Drain, St. Gregory, 5-0

Dillon Park, Brockway MAJOR Nick Endres, Freedom, 15-2

117 Lbs:

Cort Choate, Blue Mountain DEC Michael Harvey, Norristown , 4-2

Sean Lyons, Saegertown DEC Randy Schatz, Cameron County, 5-4

Phillip Steinberg, Central Cambria DEC Tony Veet, Hazelton, 5-2

Corey Lear, Benton MAJOR Jordan Reil, Eisenhower, 9-0

124 Lbs:

Robby Rick, Corry FALL Nick Patton, Waynesburg, 0:38

Philip Ferry, Greater Latrobe DEC Andrew Darr, North Star, 7-3

T.J. Polacek, Westmont DEC Joseph Harper, Susquenita, 5-0

Corey Brown, Reynolds DEC Jason Kane, Lower Dauphin, 5-0

132 Lbs:

Ben Anderson, Titusville DEC Nathan Long, Penn Trafford, 3-0

Shane Alterio, Bellefonte DEC Trever Yeager, West Branch, 5-3

John Meyers, Radnor DEC Justin Ferguson, Greenville, 4-2

Zack Breakiron, Lauel Highlands DEC Drew Howard, Hopewell, 2-1

140 Lbs:

Shawn Ferguson, Greenville DEC Brandon Slater, Osweyo Valley, 6-4

Alan Zimmerman, Bellefonte DEC Andrew Lopchinsky, Ridley , 5-0

David Brown, Shaler DEC Nick Browne, Laurel Highlands, 1-0

Ben Sollenberger, Northern Bedford DEC Jayme Borbonus, Blairsville, 3-1

147 Lbs:

Joey Piro, Easton FALL Gene Baier, Montoursville, 1:28

Matt Morian, Conneaut Lake DEC Patrick Morris, West Greene, 9-3

Dominick DeSanto, McDowell MAJOR Kyle Dudley, Greater Latrobe, 12-0

Christian Oberle, Bellefonte MAJOR Nicholas Wood, Mt Pleasant, 9-0

157 Lbs:

Allen Dreibelbis, State College DEC Adam Rudisill, New Oxford, 6-0

Jeff Dulaney, Albert Gallatin DEC Andy Blair, Eisenhower, 6-1

Fred Garcia, Ringgold ..: no result :.. Tyler Foreman, Bangor ,

Jacob Leninsky, West Allegheny DEC Mick Johnson, Eisenhower, 1-0

167 Lbs:

Mike Hull, Canon McMillan DEC Matt Copenhaver, Greencastle, 8-2

Bobby Mort, Huntingdon MAJOR Brant Greenert, Greenville, 12-1

Mike Labadie, East Stroudsburg DEC Tyler Zittle, Littlestown, 8-3

Aaron Chamberlain, Northampton DEC Delbert Liller, Corry, 10-4

187 Lbs:

Jaime Reitzi, Middletown DEC Donald Miller, Cambria Heights, 3-1

Matthew Zavada, Connellsville DEC Matthew Rain, Greater Latrobe, 4-2

Jesse Gauden, Belle Vernon DEC Joe McElhinney, Cochranton, 2-1

Phillip Catrucco, Sharpsville DEC Alex Kanakis, Springfield , 4-2

212 Lbs:

Jeffrey Pollard, Fairview FALL Aaron Matusky, Trinity, 1:32

Ethan Radomile, Charleroi DEC Dane Ketcham, Conneaut Lake, 4-0

Josh McDannell, Chestnut Ridge FALL Jeffrey Hawryliw, Harborcreek, 0:59

David Miller, Sharpsville DEC Mark Divins, Clarion, 3-0

252 Lbs:

Shawn McFadden, Edinboro DEC Claude Smith, Burgettstown, 2-0

Justin Johnston, Ringgold FALL Zack Porreca, Sharon, 0:18

Eric Minerd, Laurel Highlands DEC Michael Horton, P-O, 8-7

Sean Herron, Erie DEC Tyler Buras, Neshaminy, 6-0