Area 8 qualifiers 2000

10 and under

45, Hunter Proctor, Youngsville, Steven Mott, St. George
50, Justin Knoieczki, Fort Leboeuf, Richie Schniecler, Youngsville
55, Kilian Hiner, Erie, Anthony Landon, North East
60, Keith Schrarrer, Edinboro, Vincent Letrant, St Andrews
65, Rocco Welleck, Fairview, Michael Gustefson, Warren
70, Nicholas Milano, Erie, Michael McCauley, Edinboro
75, Ryan Ramsdell Wattsburg, Cory Carlson, Erie
80, Ryan Tann, St. Andrews, Travis Booth, St. Andrews
85, Michael Parson St. Andrews, Tommy Fredricks, Warren
90, Joe Lauria, St. Andrews, Michhael Weckman, St. George
95, Christopher Daniels, Harborcreek, Adam Hannold, Maplewood
105, Cody George, Union City, Jeff Greathouse, Maplewood
120, Matt Sullivan, Pittsfield, Eric Fenton, St. George
150, Jordan Cooke, Pittsfield, Sean Herron, Erie

12 and under

60,Ryan Ritz, St. Andrews, Joe McCullough, Erie
65,Steve Zoni, St. Andrews, Justin D'Angelo, Our Lady of Peace
70,Kory Hiner, Erie, Steve Waite, Fort LeBoeuf
75,Jason Alexander, Fort LeBoeuf, Anthony Wilber, Erie
80,Hadley Harrison, Edinboro, Angelo Salvage, Wattsburg
85,Jake Jurkiewicz, Erie, Donald Osinski, Edinboro
90,Alex Hamilton, Erie, Jesse GreenHalgh, Sheffield
95,Jason Ardillo, Erie, Kyle Goss, Edinboro
100,John Csir, Erie, Sean Markley, St. James
105,Justin Lohrer, Fairview, Jr Flamio, Erie
115,Kevin Diener, St. George, Jonathan Wentz, Erie
125,Andrew Kimmy, Harborcreek, Jeremy Little, Erie
140,Jordon Carr, St. James, Joel Goodwill, Warren
160,Mark Hedlund, St. James, Brandon Edwards, Corry
200,Kyle Weilacher, Wattsburg, Mike Sullivan, Youngsville

13 14

75,Kody Hiner, Erie, Corey Keene, Fort LeBoeuf
80,Jules Adam, Maplewood, Brandon Pratt, Fairview
85,Jeff O'Connell, Fort LeBoeuf, Clayton Beach, Youngsville
90,Scott Waite, Fort LeBoeuf, Josh Garrity, St Andrews
95,JT Egnot, Erie, Shane Kimmey, North East
100,Kyle Feikles, Erie, Brandon Beebe, Wattsburg
105,Hayden Harrison, Edinboro, Dan Sullivan, Youngsville
110,Justin Stovall Erie C, Jordon Birkmire, Union City
115,Keith Shumac, Wattsburg, Mike Savelli, St. Andrews
120,Pat Smith, Erie, Doug Hebner, Youngsville
125,Zac Schaffer, Northwestern, David Milano, Erie
130,Hudson Harrison, Edinboro, John Jackson, Erie C
135,Joe Kowle, North East, Mike Milano, Erie
145,Adam English, Northwestern, Brandon Stearns, Edinboro
155,Matt Wilcox, Maplewood, Dave Gnacinski, St Andrews
170,Keith Moody, Wattsburg, Mark Anthony, Erie
190,Matt Duda, Northwestern, Adam Petraff, Wattsburg
250,Ron Dombkowski, Fort LeBoeuf, Zack Spinks, Youngsville