Area 5 qualifiers 2000

10 and under

45, Chester Tanner, Port Allegany, Bekka Leitzel, Ridgway

50, Garet Pisani, Ridgway, Kevin Shunk, Smethport

55, Deryk Smith, Kane, Levi Rutt, DuBois

60, Corey Horner, ACV/Keystone, Timothy Hubbard, Smethport

65, Taylor Songer, Cameron County, Nicholas Phillips, DuBois

70, Shane Martin, Port Allegany, Ray Ray Schaffer, Marion Center

75, Nikko Leitzel, Ridgway, Brandon Slater, Oswayo Valley

80, Jason Gusthall, Oswayo Valley, Arron Geis, St. Marys

85, Zeke Drake, Oswayo Valley, Daniel McMurtrie, Bradford

90, James Zimmerman, Clearfield, John Bizzak, Kane

95, Matt Mix, Kane, Seth Striech, Ridgway

105, Jeremy Harriger, Brokville, Jon Pickens, ACV/Keystone

120, Matthew Luther, Port Allegany, Ronnie Oswald, Marion Center

150, Scott Larson, Clarion, Anthony Adduci, Coudersport,

 

11 and 12

60, Colby Pisani, Ridgway, Brandon Sansom, Brookville

65, Johnny Sutika, Curwensville, Cameron Moran, Kane

70, Matt Kyler, Clearfield, Cory Roman, DuBois,

75, Cody Anderson, Port Allegany, Donnie Clark, West Branch

80, Scott Davis, Clarion, Kody Frederick, Coudersport

85, Lenny Calhoun, Brockway, Jacob Rohrer, Port Allegany

90, Brad Steinbach, St. Marys, Andrew Rendos, Brockway

95, Bobby Nichols, Port Allegany, Manny Carpin, Clarion

100, Paul Baker, Cameron County, Sean Zimmerman, DuBois

105, Nate Sipes, Curwensville, Dan Gillespie, Kane

115, Nick Sipes, Curwensville, Lucas Aughenbaugh, Clearfield

125, Steve Spees, Port Allegany, Justin Lunger, DuBois

140, Bryan Tronetti, Port Allegany, Derek Roberts, Kane

160, Matt Obszewski, Marion Center, Gene Boni, Ridgway

200, Brian Neal, Port Allegany, Cory Johnson, Brockway

13 and 14

75, Bradley Pataky, Clearfield, Enzo Giambanco, Brookville

80, Brock Frederick, Coudersport, Brandon Dixon, DuBois

85, Nick Deloia, Brookville, Paul Isadore, Smethport

90, Ben Gutshall, Oswayo Valley, Bruce Colgan, Ridgway

95, Keith Miller, Johnsonburg, Kyle Keane, Bradford

100, Ryan Myer, St. Marys, Seth Hammond, Brookville

105, Steve Curry, Curwensville, Brady McCauley, Redbank Valley

110, Casey Neely, Bradford, Scott Hall, Clearfield

115, Doug Surra, St. Marys, Cory Mancuso, Brockway

120, Jeff Gray, St. Marys, Michael Pride, Punxsutawney

125, Graham Homer, Ridgway, Mike Mitchell, Smethport

130, Tyler Wagner, Coudersport, J.B. Frye, Punxsutawney

135, Scott Rendos, Brockway, Corey Clawson, ACV/Keystone

145, Matt Gilbert, Brookville, Brad Hurrelbrink, ACV/Keystone

155, Brooks Collins, Curwensville, Adam Andrasko, West Branch

170, Jon Doud, Cameron County, Keith Long, Bradford

190, Dan Carnovale, Johnsonburg, Eric Schmidt, DuBois

250, Kyle Smith, Brockway, Brandon Weaver, Punxsutawney

#