Area 3 qualifiers 2000

10 and under
45,Adam Weinell,Blairsville,Tyler Heydorn,Latrobe
50,Shane Young,Penn Trafford,Ryan Kelly,Derry Area
55,Nico Cortese,Franklin Regional,Chris Bair,Penn Trafford
60,Ty Vanella,Mt Pleasant,Joel Nelson,Kittanning
65,Jamie Atwood,Kittanning,Colin Sheridan,Mt Pleasant
70,Matt Moore,Blairsville,Ryan Mulraney,Franklin Regional
75,Zach Ritrosky,Kittanning,Stefen Firmstone,Mt Pleasant
80,Mike Grant,Greensburg-Salem,Michael Salopek,Norwin
85,Jason Marks,Kittanning,Michael Coleman,Saltsburg
90,Joe Fox,Franklin Regional,Jon Cotchen,Ligonier
95,Terance Valore,Greensburg-Salem,Alex Fleming,Franklin Regional
105,Nic Harr,Mt Pleasant,Terry Quashnock,Yough
120,Brad Rodgers,Norwin,Mike Ross,Greensburg-Salem
150,Paul Snyder,Mt Pleasant,Nicholas Bussard,Southmoreland
#

11 and 12
60,Jeremiah Barkac,Greensburg-Salem,Joey Hawley,Norwin
65,Tyler Altmeyer,Elderton,Jimmy Sidun,Yough
70,Rudy Chelednik,Blairsville,Lee Vanella,Mt Pleasant
75,Nick Jackel,Norwin,Adam Steele,Greensburg-Salem
80,Ryan Goodman,Latrobe,Donnie Ament,Mt Pleasant
85,Donald Jones,Greensburg-Salem,Pat Lehr,Penn Trafford
90,Joshua Serene,Kittanning,Preston Haines,Latrobe
95,David Pienaar,Penn Trafford,Joe Geary,Mt Pleasant
100,Stephen Stefanik,Penn Trafford,Jason Keefer,Latrobe
105,Todd Cessna,Elderton,John Zerbini,Greensburg-Salem
115,Bradley Miller,Norwin,Billy Paul,Franklin Regional
125,Joshua Matthews,Penn Trafford,Charles Musgrove,Southmoreland
140,Jeffrey Marker,Mt Pleasant,Mike Ferlin,Latrobe
160,Jeffrey Slezak,Derry Area,David Rader,Saltsburg
200,Lucas Zeoli,Greensburg-Salem,Gregory Wainright,Blairsville
#

13 and 14
75,Adam Caldwell,Greensburg-Salem,bye,
80,Zachary Holt,Latrobe,Joey Shandel,Derry Area
85,Pete Elers,Latrobe,Matt Verdiglione,Jeannette
90,Lawrence Hall,Jeannette,Scott Morgan,Norwin
95,Brad Cipriani,Franklin Regional,Aaron Brochetti,Kittanning
100,Kenneth McGinnis,Kittanning,Robert Thomas,Derry Area
105,Derek Jones,Penn Trafford,Daniel Thompson,Latrobe
110,Matt Neal,Mt Pleasant,Bradley Bothell,Kittanning
115,David Sidun,Yough,Arthur Graves,Jeannette
120,Tommy Picarsic,Penn Trafford,Chris Slater,Mt Pleasant
125,Eric Svec,Greensburg Salem,Steven Cupec,Elderton
130,Justin Smith,Penn Trafford,Andrew Haile,Greensburg-Salem
135,Brandon Sticca,Greensburg-Salem,Tim Huether,Penn Trafford
145,Nick Padezan,Penn Trafford,William Acrie,Jeannette
155,Shane Datz,Southmoreland,Thomas Shultz,Latrobe
170,Scott Haslett,Kittanning,Justin Poole,Southmoreland
190,Stephen Zubach,Southmoreland,Chris Nemcheck,Latrobe
250,Sean Stevenson,Jeannette,Eric Stewart,Hempfield Area
#