Area 10 qualifiers 2000
10 and under
45, Chris Bujno, Berwick, Dylan Rearick, Selinsgrove
50, Eric Powell, West Scranton, Cory Hendry, West Scranton
55, Cody Groover, Mansfield, Joshua Malick, Mount Carmel
60, Joe Stanzione, Eastern Pike, Brock Parker, Canton
65, Joshua Moon, South Williamsport, Chris Slaybaugh, Selinsgrove
70, Sean Toole, Wyoming Valley West, Robert Robinson, Wyoming Valley West
75, Justin Kay, Hazelton, Micah Bollinger, Mifflinburg
80, Nathan Eachus, Hazelton, Shane Raupers, Athens
85, Chad Sindoni, Athens, Ben Eachus, Hazelton
90, Jason Dominick, Scranton, Casey Lyon, Canton
95, Tommy Dimaria, Wyoming Valley West, Steven Hohman, South Williamsport
105, Nam Shartzer, West Snyder, Tyler Crawford, Wyalusing
120, Shawn Fausey, Line Mountain, Derek Zeisloft, Bloomsburg
150, Jonathon Fausey, Line Mountain, Drew Taylor, Montoursville
#

11 and 12
60, Mike Powlus, Central Columbia, Micah Eggerton, Loyalsock
65, Travis Marks, Shikellamy, Nathon Ward, Canton
70, Derrek Lanzer, South Williamsport, Rick Metott, Eastern Pike
75, Ricky Tedesco, Loyalsock, Joey Anceravage, Bloomsburg
80, Steven Mytych, Wyoming Valley West, Kyle Mowrey, Montgomery
85, Scott Gaetano, Crestwood, Kevin Shuman, Williamsport
90, Prestin Hitchcock, Wyalusing, Kevin Mowrey, Montgomery
95, Joe Wilde, Wyoming Valley West, Jeremy Brooks, Jersey Shore
100, Joel Bennett, South Williamsport, Kellon Balum, Line Mountain
105, Ryan Eck, Loyalsock, Andrew Derr, Shamokin
115, Cory Raupers, Athens, Zack Thomas, Loyalsock
125, Arron Sandel, Milton, Dave Woodall, Pittston
140, Brandon Johnson, Wyalusing, Yuri Lockburner, Wyalusing
160, Travis Delsite, Milton, Josh Marks, Southern Columbia
200, Kyle Davis, Valley View, Trevin Cowman, Wyoming Valley West
#

13 and 14
75, Patrick Sparks, Montgomery, Taylor Cummings, Central Columbia
80, Matt Fisk, Wyalusing, Dusty Strutsky, Williamsport
85, Brandon Tedesco, Loyalsock, Joel Kemmerer, Crestwood
90, Bryan Tedesco, Loyalsock, Adam Penberthy, Delaware Valley
95, Clint Wagner, Williamsport, Zachery Serene, Abington Heights
100, Jeff Schell, Bloomsburg, Trevor Bennett, Sayre
105, Zack Schnee, Bloomsburg, Chris Scheller, Shikelamy
110, Isaiah Britton, Loyalsock, Brian Flick, Sayre
115, Steve Anceravage, Bloomsburg, Kyle Quiggle, Williamsport
120, Jeremiah Johnson, Central Columbia, Jim Jordan, Wyoming Valley West
125, Nick Pease, Blue Ridge, Eric Lapotsky, Mount Carmel
130, David Arnold, Western Wayne, Matthew Dahaan, Sayre
135, Chris Quadrini, Wyoming Valley West, Brandon Gibble, Central Columbia
145, Casey Harriman, Sullivan County, Jordon Stiner, Canton
155, Marco Radocag, Williamsport, Sal Colletta, Eastern Pike
170, Michael Viti, Berwick, Ken Higley, Wyalusing
190, Jim Martin, Wyoming Valley West, Allen Batzel, Western Wayne
250, Jacob Brink, Wyalusing
#